Fortnite v24.40: Tryb rankingowy już dostępny!

Aktualizacja Fortnite v24.40: Tryb rankingowy jest już dostępny!

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na świecie i w końcu doczekała się systemu rankingowego! Aktualizacja Fortnite v24.40 jest już dostępna i wraz z nią pojawił się tryb rankingowy, który pozwoli graczom na jeszcze większą rywalizację.

Tryb rankingowy w Fortnite

Nowy tryb rankingowy Fortnite działa w podobny sposób jak w Rocket League – gracz otrzymuje rangę, która jest uzależniona od liczby eliminacji i miejsca w meczu. Rangi graczy wahają się od brązu, srebra i złota aż po nierealne. Eliminacje później w meczu są warte więcej, co zwiększa szanse na awans.

Kilka zmian w grze

Arena, która była jednym z najpopularniejszych trybów w Fortnite, została zastąpiona przez ranking. Trio w zwykłych trybach BR oraz Zero Build również zostały przechwycone.

Niemożność gry w trzyosobowej drużynie w Zero Build to decyzja, która wydaje się nie podobać się niektórym graczom. Jednak, jeśli chcesz grać w Fortnite w taki sam sposób jak do tej pory, możesz – branie udziału w rywalizacyjnych meczach rankingowych nie jest obowiązkowe.

Jak dołączyć do gry rankingowej?

Po uruchomieniu aktualizacji rankingi będą dostępne dla wszystkich graczy, chyba że wcześniej nie grałeś w Fortnite. Zupełnie nowi gracze będą musieli ukończyć zadanie „Przetrwaj 500 przeciwników”, zanim będą mogli dołączyć do pierwszego meczu rankingowego. Gry rankingowe pojawiają się w Fortnite, gdy bieżący sezon zbliża się do końca.

Podsumowanie

Dopiero dzisiaj Fortnite otrzymał system rankingowy, który umożliwi graczom jeszcze większą rywalizację. Niektóre tryby gry zostały przechwycone, ale nadal można grać w Fortnite w taki sam sposób jak do tej pory. Gry rankingowe pojawiają się w Fortnite, gdy bieżący sezon zbliża się do końca, więc warto zacząć grać już teraz, aby zdążyć zdobyć jak najlepszą rangę!

Źródło: TheGamer.com.