Fortnite wprowadza nowy tryb gry LEGO podobny do Minecrafta: Wszystkie szczegóły

Fortnite x LEGO: wszystko, co wiemy o tej nowej współpracy

Gracze Fortnite będą zachwyceni informacją, że gra wideo Fortnite współpracuje z LEGO od grudnia przyszłego roku. To partnerstwo zapowiada się na jedno z największych wydarzeń w branży gier od czasu uruchomienia UEFN. Z dostępnych informacji wynika, że ​​Epic Games zamierza stworzyć tryb rozgrywki na wzór Minecrafta, dodający nowy wymiar rozgrywce w Fortnite.

Potwierdzenie partnerstwa wywołało w ostatnich tygodniach spore zamieszanie w społeczności Fortnite. Sama obecność logo LEGO na serwerach Fortnite potwierdza rychłe pojawienie się tego nowego trybu gry.Bot serwera eksploracji danych Discord, Fortnite Central, wykrył pobieranie tego oficjalnego obrazu na serwery Fortnite, co jeszcze bardziej podsyciło spekulacje.

Z kolei popularny dataminer HYPEX w tweecie podzielił się i podsumował wiele szczegółów na temat trybu gry LEGO w Fortnite, w tym przewidywaną datę premiery. Oto kilka kluczowych informacji:
– Tryb zabawy LEGO będzie dostępny od 7 grudnia 2023 r.
– Gracze będą mogli wcielić się w postacie LEGO.
– Wśród dostępnych obiektów znajdziemy pistolety badawcze LEGO, stoły warsztatowe, łóżka, płoty, katapulty, znaczniki map, tyrolki, a także mikstury.
– Gracze będą mogli zbierać zasoby w scenerii i budować obiekty za pomocą narzędzi konstrukcyjnych.
– Zostanie wprowadzony system punktów życia i energii.
– Łóżka z zasłonami pozwolą na regenerację zdrowia i energii podczas snu, a głosowanie na sen, aby zregenerować zdrowie i energię, będzie możliwe podczas rozgrywki wieloosobowej.
– Kupcy będą sprzedawać przedmioty, dostępne będą obozy do spania, a wrogowie będą musieli stawić czoła.
– Uwzględniony zostanie system produkcji i inwentaryzacji.
– Dostępne będą specjalne wersje emotek i tańców odpowiednie dla tego trybu gry.
– Gracze będą mogli wyrazić różnorodne emocje, takie jak smutek, szczęście czy złość.
– Dostępnych będzie wiele mechanik ruchu, takich jak ślizganie się, pływanie, latanie, bieganie, chodzenie i upadek, z obrażeniami podczas upadku.

Z opisu tych elementów wynika, że ​​w Fortnite będzie dostępny tryb rozgrywki podobny do Minecrafta, ale z elementami LEGO. Minecraft to najlepiej sprzedająca się gra wideo wszechczasów, sprzedana w ponad 300 milionach egzemplarzy. Wpływ Minecrafta jest niezaprzeczalny i nie jest zaskoczeniem, że Epic Games chce wykorzystać ten sukces, łącząc te elementy z marką LEGO, aby jeszcze bardziej uprawomocnić swoje nowe dzieło.

Ten nowy tryb gry był także katalizatorem nowego systemu klasyfikacji wiekowej wdrożonego przez Epic Games, który uniemożliwi korzystanie z niektórych kostiumów i przedmiotów na mapach przeznaczonych dla wszystkich odbiorców. Rzeczywiście, sukces gry Minecraft wynika częściowo z jego niskiej kategorii wiekowej, z rekomendacją dla graczy w wieku siedmiu lat i starszych (ocena E w Stanach Zjednoczonych).

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek zderzenia LEGO i Minecrafta: wiele zestawów LEGO opiera się na popularnej grze wideo firmy Mojang. Partnerstwo to wydaje się zatem całkowicie logiczne i spójne.

Będziemy jednak musieli poczekać do zakończenia sezonu OG Fortnite na początku grudnia 2023 r., aby dowiedzieć się więcej o tej współpracy i sprawdzić, czy rzeczywiście jest ona podobna do Minecrafta, czy nie.

Źródło: www.bing.com