Fortnite – Nowe zmiany w zbiorach i materiałach

Fortnite wprowadza zmiany do zbiorów i materiałów w następnej aktualizacji

W następnej łatce Fortnite wprowadzi kilka istotnych zmian do zbiorów i materiałów, co będzie wymagać od graczy rozsądnego zarządzania zasobami podczas budowania ścian, schodów i innych konstrukcji. Ta duża łatka, która doda także grę rankingową do szybkiego trybu budowania zerowego w Fortnitema grono fanów gry podekscytowane przed Rozdziałem 5.

Zmiany w grze

W popularnej grze Battle Royale zostaną wprowadzone pewne zmiany balansu, które mogą mieć duży wpływ na sposób Fortnite gracze wykorzystują swoje zasoby. Po pierwsze, limit materiałów zostanie zmniejszony z 999 do 500, co wymaga od graczy unikania marnowania zasobów podczas budowania ścian, podłóg lub klatek schodowych. Ten limit wynosi już 500 na Arenie, ale zostanie wprowadzony również w innych trybach gry. Wskaźniki zbiorów zostaną nieznacznie zwiększone, co pozwoli graczom zrekompensować w ten sposób zmniejszony limit materiałów. Wreszcie, gracze będą teraz upuszczać po 50 sztuk każdego materiału, gdy zostaną zabici. Chociaż wskaźniki zbiorów będą postrzegane jako rekompensata za niewielki wzrost, gracze będą mieli do dyspozycji mniej materiałów.

Zarządzanie zasobami

Każdy zasób ma inne funkcje i można je wykorzystać do budowy struktur, które pozwolą graczom zająć silniejszą pozycję podczas walki. Poza tym bariery awaryjne i inne konstrukcje są kluczowe dla obrony przed atakami bez chowania się w cieniu. Przed plotkami o stałym trybie bez budowania dla Fortnite wyciekł do sieci, gracze chcieli, aby Epic Games przywróciło budowanie turbo, co zakończyło się całkowitym usunięciem trybu z powodu exploitów. Budynek został usunięty z Fortnite przez tydzień wraz z wydaniem rozdziału 3 sezonu 2, a reakcje graczy były w większości pozytywne.

Data wydania aktualizacji

Aktualizacja v24.20 zostanie wydana we wtorek, 16 maja o godzinie 3:00 czasu wschodniego. Fortnite jest teraz dostępny do grania na urządzeniach mobilnych, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: fortnite.