Fortnite wkrótce dostępny na iPhone’a w Europie, Epic Games przesyła swoją aplikację Apple

Fortnite wkrótce dostępny na iPhone’a w UE bez przesyłania strumieniowego?

Nowa era dla Fortnite w App Store

Wersja gry Fortnite została przesłana firmie Apple do zatwierdzenia w jej sklepie z aplikacjami w UE, zgodnie z zapowiedzią za pośrednictwem redakcji Epic Games Newsroom Epic dotyczącą opłat za platformę.

Uruchomienie na iPadzie wciąż nie jest pewne

W tej chwili nie podano żadnego potwierdzenia dotyczącego premiery iPada. Jednakże Epic Games jest otwarte na możliwość oferowania swoich gier w innych sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Epic Games Store także w przygotowaniu

Epic Games udostępniło także swój sklep Epic Games Store do użytku na iOS, zapewniając możliwość bezpośredniej sprzedaży swoich gier użytkownikom Apple. Inicjatywa ta mogłaby redystrybuować przychody z gier na rzecz twórców.

Chociaż pojawienie się nowych sklepów z aplikacjami może być korzystne dla programistów i graczy, niektórzy pozostają sceptyczni co do korzyści płynących z pobierania Epic Games Store na iPhone’a ze względu na jego interfejs i stabilność, które mogą powodować problemy.

W międzyczasie niektórzy już marzą o tym, aby Steam pojawił się na iPadzie, oferując w ten sposób możliwość grania w gry Mac na tablecie z imponującą wydajnością techniczną.

Przykład do naśladowania dla fanów Fortnite, którzy chcą cieszyć się grą na swoim urządzeniu z systemem iOS bez konieczności korzystania z transmisji strumieniowej.

Źródło: www.bing.com