Fortnite usuwa ograniczenia regionalne z turniejów

Fortnite zawsze był filarem branży gier wideo. Baza fanów i entuzjazm dla tej gry Battle Royale są ogromne, nawet po 7 latach od jej premiery. Niezależnie od tego, czy chodzi o wciągającą rozgrywkę, wyjątkową współpracę czy ekscytującą mechanikę, istnieje wiele powodów fenomenalnego sukcesu tej gry.

Fortnite usunął blokadę turniejów regionalnych

Nie będzie już ograniczeń regionalnych dla graczy chcących wziąć udział w turniejach Fortnite. Niedawno na swoim oficjalnym koncie Fortnite ogłosił usunięcie blokady regionalnej dla wszystkich turniejów z wyjątkiem Fortnite Champion Series (FNCS). Dzięki tej decyzji gracze mogą teraz uczestniczyć w różnych regionach. Na przykład europejski zawodnik może teraz brać udział w turniejach w Ameryce Północnej.

Dla tych, którzy nie są świadomi tego aspektu blokowania regionalnego, wprowadzono to, aby uniemożliwić graczom udział w turniejach poza wyznaczonymi regionami. Oznacza to, że gracz zarejestrowany do turnieju w Europie nie może uczestniczyć w tym samym turnieju na innym serwerze, na przykład w Ameryce Północnej lub regionie Azji i Pacyfiku.

Wpływ usunięcia blokady regionalnej w Fortnite

Czy usunięcie blokowania regionalnego sprawi, że turnieje Fortnite będą nieuczciwe? Firma nie wyjaśniła jeszcze, dlaczego usunęła blokadę regionalną, ale zakłada się, że podjęto tę decyzję, aby przyciągnąć na turnieje większą liczbę widzów. Przykładowo popularny streamer może teraz wziąć udział w tym samym turnieju za pośrednictwem różnych serwerów, co z pewnością zwiększy liczbę wyświetleń.

Fani będą także świadkami różnorodnych wrażeń turniejowych, w których najlepsi gracze z różnych regionów będą rywalizować ze sobą na wczesnych etapach. Ponieważ jednak trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie ulicy, decyzja ta ma również wady. Poważne problemy z opóźnieniami pojawią się, gdy gracze dołączą do serwera innego niż ten w wyznaczonym regionie. Zapewni to także graczom z ich własnych regionów dodatkową przewagę nad graczami z innych regionów, co będzie całkowicie niesprawiedliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

A skoro już mowa o uczciwych rozgrywkach, region, w którym już trudno nadążać za turniejami, stanie się jeszcze bardziej skomplikowany, gdy do turnieju dołączą bardziej doświadczeni gracze z różnych regionów. Może to korzystnie wpłynąć na jakość i entuzjazm turnieju, ale bardzo utrudni życie graczom. Jaka jest Twoja opinia na temat decyzji o usunięciu regionalnego blokowania turniejów? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło: fandomwire.com