Fortnite usuwa Kinetyczne Ostrze – co się stało? – Gamerant

Fortnite usuwa Kinetyczne Ostrze z gry

Kinetyczne Ostrze, znane również jako Fortnitekatana, nie jest już dostępne w grze, a gracze nie będą już jej używać w rozdziale 4 sezonu 2.

Kiedy Fortnite rozpoczął się pierwszy sezon, większość graczy była pod wrażeniem tego, jak odmienna była mapa battle royale. Firma Epic Games zmodyfikowała połowę mapy, aby pasowała do motywu sezonu MEGA, a co za tym idzie, wiele nowych Fortnite Punkty POI z rozdziału 4 sezonu 2 emanowały inspirowaną Japonią cyberpunkową, futurystyczną atmosferą, która podobała się większości graczy.

„Ostrze Kinetyczne, którego można było używać zarówno jako przedmiotu poruszającego się, jak i broni do walki w zwarciu. Ta katana była zasilana rudą kinetyczną, a gracze mogli wykorzystywać jej zmagazynowaną energię, by szybko przemieszczać się po mapie i odrzucać wrogów, zadając im znaczne obrażenia.”

Przedmiot ten był bardzo ważny w tym sezonie, konieczne było zdobycie go w grze, aby ukończyć wiele sezonowych zadań. Na szczęście zadania, które wymagały ostrza kinetycznego, zostały zastąpione lub automatycznie ukończone, dzięki czemu gracze, którzy nie zdążyli ich jeszcze ukończyć, nadal będą mogli zbierać PD i zdobywać kolejne poziomy przepustki bojowej.

Dlaczego Kinetyczne Ostrze zostało usunięte?

Kinetyczne Ostrze zostało teraz usunięte ze wszystkich Fortnite tryby gry battle royale. Chociaż nie zostało to potwierdzone, jest bardzo prawdopodobne, że jest to związane z exploitem Fortnite niedawno odkryta przez społeczność, która pozwoliła graczom łatwo wyeliminować przeciwnika za pomocą Kinetic Blade poprzez wyłączenie Wi-Fi, zaatakowanie wroga, a następnie ponowne włączenie Wi-Fi. Może się to wydawać dużo pracy, ale dało graczom sposób na eliminowanie wrogów z dowolnej odległości bez ryzyka.

Gracze, którzy padli ofiarą tego exploita, zaczęli zgłaszać tych, którzy go nadużyli, co spowodowało, że Epic Games podjęło działania, banując graczy i usuwając Kinetic Blade z Fortnite turnieje. Gracze mogli skorzystać z exploita w dowolnym trybie gry, więc dziwne było, że firma Epic zdecydowała się nie usuwać od razu ostrza z innych trybów gry.

Co zastąpiło Kinetyczne Ostrze?

Na szczęście Spider-Man Web-Shooters powracają Fortnite po raz kolejny, dając graczom inną opcję mobilności oprócz Rogue Bikes, Nitro Drifter i ODM Gear.

Fortnite jest dostępna na urządzenia mobilne, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: Gamerant.