Fortnite to najpopularniejsza gra wideo w Nowej Zelandii, a TommyInnit to najpopularniejszy streamer Twitch


Nowe badania przeprowadzone przez Superdry wykazały, że Fortnite jest najpopularniejszą grą wideo na świecie, a streamer Twitch Ninja jest najczęściej wyszukiwanym na świecie.

Szacuje się, że 3,24 miliarda globalnych graczy i streamerów Twitcha zarabia miliony, zapraszając cały świat do oglądania, jak grają, Superdry przeanalizowało dane Google ze 169 krajów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, aby odkryć, które gry i gracze są najpopularniejsze.

Wydana w 2017 roku gra Fortnite to darmowa gra typu battle royale, dostępna na wielu urządzeniach i naprawdę szturmem podbiła świat. Według danych to właśnie ta gra zajmuje pierwsze miejsce w 106 krajach, co czyni ją najpopularniejszą grą na świecie. Minecraft, polegający na tworzeniu światów z klocków w trójwymiarowej przestrzeni, plasuje się na drugim miejscu, a 51 krajów, w tym Rosja, Brazylia i Korea Południowa, najbardziej poszukują gry.

Chociaż Fortnite i Minecraft wyraźnie dominują na świecie pod względem popularności, Grand Theft Auto V, Genshin Impact i Valorant również znajdują się na szczycie listy – choć tylko w kilku krajach.

GraLiczba krajów
1. Fortnite106
2. Minecraft51
3. GTA V2
=4. Uderzenie Genshin1
=4. Valorant1

Najpopularniejsze streamery Twitch

Twitch streamer Ninja zajmuje pierwsze miejsce jako najpopularniejszy na świecie, choć może to nie być zbyt zaskakujące, ponieważ amerykański gracz ma aż 17 milionów obserwujących na platformie streamingowej. Z 46 krajów najbardziej go szuka, Ninja jest dobrze znany z przesyłania strumieniowego Fortnite Battle Royale, a nawet grał z celebrytami, takimi jak Drake i Travis Scott.

TommyInnit, brytyjski streamer, jest drugim najczęściej wyszukiwanym streamerem Twitcha na świecie, a 36 krajów szuka go i jego transmisji na żywo. W wieku zaledwie 17 lat jest rekordzistą Guinnessa za posiadanie najpopularniejszego kanału Minecrafta na Twitchu i największej liczby widzów transmisji na żywo z Minecrafta na Twitchu.

Trzecim najbardziej popularnym streamerem Google na Twitchu jest AuronPlay, który ma siedzibę w Hiszpanii i ma 10,6 miliona obserwujących. Nic dziwnego, że jego nazwa użytkownika jest najczęściej wyszukiwana w wielu krajach hiszpańskojęzycznych, w tym w Boliwii, Chile i Peru.

Na szczycie listy znalazły się tylko dwie streamery, Pokimane (najpopularniejsza w 12 krajach) i Pqueen (najpopularniejsza w trzech krajach). Pokimane, 25-letni streamer marokańsko-kanadyjski i osobowość internetowa, jest najbardziej znany z przesyłania strumieniowego League of Legends i Fortnite. Tymczasem turecki streamer Pqueen jest długoletnim streamerem, który zgromadził 1,7 miliona obserwujących.

Nazwa użytkownika TwitchaLiczba krajów
1. Ninja46
2. TommyInnit36
3. AuronPlay14
4. Pokimane12
5. Ściśnij8
=6. Faker7
=6. s1mple7
7. Nobru4
=8. Trymacs3
=8. Pqueen3
=9. Robleis2
=9. Anomalia2
=9. Markiplier2
=10. Rubius1
=10. ilMasseo1
=10. MissaSinfonia1
=10. alanzoka1
=10. Nick Eh 301
=10. Jackseptice1
=10. Ibai1
=10. Lirik1

Justin Lodge, dyrektor ds. marketingu w Superdry, komentuje:

„Wiemy, że wiele z naszych najlepiej sprzedających się produktów, takich jak bluzy z kapturem i odzież domowa, jest idealnym strojem na noc z grami, ale byliśmy ciekawi, jak zagłębić się w dane, aby dowiedzieć się, jakich gier i streamerów nie mogą zdobyć fani gier wideo. dość w tej chwili. Nie było zaskoczeniem, że Fortnite był zdecydowanym faworytem, ​​ale zakres streamerów Twitcha był fascynujący – z najlepszymi kanałami opartymi na całym świecie. Mamy nadzieję, że badania mogą zainspirować tych, którzy jeszcze nie złapali błędu w grach, do wypróbowania niektórych z najlepszych streamerów na świecie, a nawet do założenia własnego kanału”.

Aby zobaczyć pełne badanie, odwiedź: https://www.superdry.com/most-popular-gamers

© Scoop MediaSource : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=BEB65FC4D6334BFB80A315BC3CB663BD&url=https%3A%2F%2Fwww.scoop.co.nz%2Fstories%2FBU2112%2FS00385%2Ffortnite-is-new-zealands-most-popular-video-game-tommyinnit-is-most-popular-twitch-streamer.htm&c=15935433843741679051&mkt=fr-fr