Fortnite stoi w obliczu 5-letniego zakazu iPhone’a, gdy szef Epic nazywa Apple „kłamliwym, obraźliwym monopolem”


Dyrektor generalny EPIC Games, Tim Sweeney, właśnie powiedział, że Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store.

Fortnite został usunięty z iOS w zeszłym roku po tym, jak Epic dodał bezpośrednie płatności w aplikacji, aby obejść cięcia, które Apple podejmuje za pośrednictwem usługi przetwarzania płatności.

2

Darmowa kampania Fortnite przeciwko AppleŹródło: Epic Games
Fortnite Rozdział 2 Sezon 8

2

Fortnite Rozdział 2 Sezon 8Źródło: Epic Games

Epic przedstawił to jako bitwę, którą toczyła dla konsumentów, ale ze względu na podejście, które zdecydowało się przyjąć – które było po prostu ignorując regulaminy Apple – Fortnite został całkowicie usunięty z App Store.

Od tego czasu Apple obniżył „wyobrażalne” 30% cięcie opłat za przetwarzanie płatności, których wymaga przetwarzanie płatności, do 15%.

Oczywiście dotyczy to tylko twórców aplikacji, którzy zarabiają mniej niż 1 milion USD w rocznej sprzedaży netto.

Sprawa trafiła na rozprawę i została rozegrana w maju, a Apple wygrał w dziewięciu na dziesięć punktów.

Jedyne, co jest zwycięstwem Epic, to orzeczenie, że „przepisy Apple dotyczące przeciwdziałania sterowaniu ukrywają krytyczne informacje przed konsumentami i nielegalnie dławią wybór konsumentów.

„W połączeniu z rozpoczynającymi się naruszeniami prawa antymonopolowego Apple, te przepisy antymonopolowe są antykonkurencyjne i uzasadnione jest ogólnokrajowe rozwiązanie w celu wyeliminowania tych przepisów”.

W skrócie oznacza to, że Apple musi teraz umożliwić twórcom sklepów z aplikacjami kierowanie klientów do opcji płatności innych niż zakupy w aplikacji Apple.

Firma Epic nie jest zadowolona z wyniku Sweeney tweetowanie:

„Dzisiejsze orzeczenie nie jest korzystne dla programistów ani konsumentów. Epic walczy o uczciwą konkurencję między metodami płatności w aplikacji i sklepami z aplikacjami dla miliarda konsumentów”.

Dodał, że „Fortnite powróci do iOS App Store, kiedy i gdzie Epic będzie mógł oferować płatności w aplikacji w uczciwej konkurencji z płatnościami w aplikacji Apple, przekazując oszczędności konsumentom”.

Od tego czasu nastąpił dalszy rozwój poza procesem odwoławczym.

W ćwierkać W tym tygodniu wściekły Sweeney powiedział: „Apple skłamał. Apple spędził rok, mówiąc światu, sądowi i prasie, że „przyjmą z zadowoleniem powrót Epic do App Store, jeśli zgodzą się grać według tych samych zasad, co wszyscy inni”. .

„Epic zgodził się, a teraz Apple wycofał się z kolejnego nadużycia swojej monopolistycznej władzy nad miliardem użytkowników”.

W obserwacji ćwierkać, który zawierał e-mail od Sweeneya do Phila Schillera z Apple, dodał, że Epic zgodził się „grać według tych samych zasad, co wszyscy inni”.

Ale mimo to „Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie na czarnej liście ekosystemu Apple aż do wyczerpania wszystkich apelacji sądowych, co może trwać nawet 5 lat”.

Sweeney w ogóle nie jest zadowolony z wyniku i bez wątpienia fani Fortnite, którzy mieli nadzieję na powrót gry do App Store, również nie będą zbyt zadowoleni.

W obecnej sytuacji nadal nie można grać w Fortnite na urządzeniach Apple i może tak być przez następne pięć lat.

  • Przeczytaj najnowsze historie na PS5
  • Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami na temat Xbox
  • Przeczytaj najnowsze wiadomości o grach

Wszystkie najnowsze porady i wskazówki dotyczące gier

Szukasz wskazówek i wskazówek dotyczących swoich ulubionych konsol i gier? Mamy cię w zasięgu…

Fortnite Rozdział 2 Sezon 8 Zwiastun Karnetu Bitewnego

Po tej bombie możesz sprawdzić najlepsze oferty Samsung Galaxy.

Oczywiście, jeśli nie przejmujesz się zbytnio nieobecnością Fortnite w App Store, zawsze pojawiają się oferty na iPhone’a w Czarny piątek.

W innych wiadomościach Fortnite problem XP w sezonie 8 ma zostać naprawiony w przyszłym tygodniu, więc grind nie będzie takim harem.


Płacimy za Twoje historie! Czy masz historię dla zespołu The Sun Online Tech & Science? Napisz do nas na adres tech@the-sun.co.uk


Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=169B88B345B0408CAC3C2D40E658A105&url=https%3A%2F%2Fwww.thesun.co.uk%2Ftech%2F16220402%2Ffortnite-faces-5-year-iphone-ban%2F&c=2719977680662006632&mkt=fr-fr