Fortnite: sezon „Wrecked” dzieli fanów gier wideo

Nadchodzi najnowszy sezon Fortnite, a wraz z nim mnóstwo nowej zawartości, w tym zaktualizowana mapa trybu Battle Royale, nowa broń i mechanika rozgrywki, a także skórki postaci i akcesoria oparte na grze Fallout. Aktualizacja nazwana „Wrecked” (rozdział 5, sezon 3) będzie dostępna od 24 maja do 16 sierpnia i wprowadza nowe lokalizacje i mechanikę gry poprzez zmianę na nowy motyw sezonowy: pustynię.

Postapokaliptyczna transformacja

Zmiana Fortnite w postapokaliptyczny świat z brutalnym pustynnym terenem patrolowanym przez rabusiów w zabójczych samochodach została okrzyknięta transformacją zainspirowaną sukcesem niedawnej adaptacji wideo Furiosy przygotowanej przez Prime Video. Jednak aktualizacja spotkała się z mieszanymi reakcjami fanów, szczególnie ze względu na skupienie się na walce samochodowej, która bardziej przypomina Twisted Metal niż strzelankę z perspektywy trzeciej osoby, którą lubią.

Mieszane reakcje graczy

Wielu graczy jest również rozczarowanych zmianami w systemach postępów w grze, które utrudniają im odblokowanie pożądanych nagród w drodze prostej codziennej gry. Nawet profesjonalni gracze mają swoje skargi. Niektórzy uważają, że Fortnite robi za dużo.

Stale rozwijająca się rozgrywka

Odkąd gra zaczęła się jako kooperacyjna gra PvE, zanim przeszła do 100-osobowego trybu Battle Royale, Fortnite stale się rozwija. Gra oferuje teraz rozgrywkę wieloosobową z perspektywy trzeciej osoby i rozległą mapą do eksploracji. Pojazdy zajmowały już miejsce w grze, ale ich rola znacznie ewoluowała wraz z ulepszeniami i potężniejszym wyposażeniem ofensywnym, co wywołało krytykę ich przyszłości w trybie „pay-to-win”.

Oprócz zmian broni, gracze skupiają się również na ograniczaniu postępów w grze. Metody takie jak „lobby botów” lub pozyskiwanie XP przez AFK wywołują debaty wśród społeczności na temat równowagi gry i satysfakcji graczy, zarówno zwykłych, jak i zawodowych.

Źródło: www.bing.com