Fortnite Sezon 3: Nowa mapa, nowa broń i pojazdy oraz skórki do Fallouta.

Nadchodzi najnowszy sezon Fortnite, a wraz z nim mnóstwo nowej zawartości, w tym nowa, zaktualizowana mapa Battle Royale, nowa broń i mechanika rozgrywki, a także skórki postaci i akcesoria oparte na grze Fallout, której popularność eksplodowała po sukcesie najnowszej adaptacji w Prime Video. Aktualizacja, nazwana „Wrecked”, (rozdział 5, sezon 3) będzie dostępna od 24 maja do 16 sierpnia i wprowadza nowe lokalizacje i mechanikę rozgrywki poprzez przyjęcie nowego motywu sezonowego: pustyni.

Spotkanie z Wastelanderami w „Wrecked”

Strategicznie, w połączeniu z premierą kinowego dzieła George’a Millera Furiosa, Wrecked przekształcił pole bitwy w grze w postapokaliptyczny świat z brutalnym pustynnym terenem patrolowanym przez rabusiów w zabójczych samochodach. Co dziwne, choć Fortnite jest niekwestionowanym królem współpracy franczyzowej, nie jest to oficjalna adaptacja Mad Maxa, ale wpływ jest wyraźnie zauważalny.

Mieszane reakcje

Jednak aktualizacja spotkała się z mieszanymi reakcjami fanów, a wielu nie podobało się nowemu naciskowi na walkę zmotoryzowaną, bardziej przypominającą Twisted Metal niż strzelankę z perspektywy trzeciej osoby, którą znają i kochają. Wiele osób uważa również, że zmiany w systemach postępów utrudniają odblokowanie pożądanych nagród w codziennej grze.

Postęp gracza i frustracje

Zawodowi gracze również mają swoje skargi. Aby lepiej zrozumieć problemy graczy związane z nowym sezonem, magazyn Rolling Stone przeprowadził ankietę wśród profesjonalnych graczy, takich jak YouTuber Lootstation i znajdujące się na czołowych miejscach list przebojów rybitwy, czy Fortnite stara się zbyt mocno.

Ogólnie rzecz biorąc, negatywne opinie na temat Fortnite są po prostu częścią jego naturalnego cyklu. Gra, obecnie w swojej 29. wersji, podlega ciągłym zmianom, począwszy od kooperacyjnej gry PvE (gracz kontra wróg), a następnie przekształca się w 100-osobową grę Battle Royale, jaką znamy dzisiaj.

Ewolucja mechaniki gry

Fortnite, jako trzecioosobowa strzelanka wieloosobowa z rozległą mapą do poruszania się, od dawna dysponuje pojazdami do pilotowania i poruszania się po terenie. Jednak tych ostatnich można było na ogół uniknąć i można je było zniszczyć materiałami wybuchowymi lub ogniem ciągłym. Teraz samochody można ulepszyć za pomocą pługów z kolcami i wieżyczek na dachu, zamieniając je w maszyny śmierci godne Fury Road. Istnieją nawet do kupienia ulepszenia, które czynią je jeszcze potężniejszymi, co prowadzi do oskarżeń, że Epic Games zmieniło grę w sytuację, w której wygrywa się, aby wygrać.

Podobnie zmiany w broni budzą zainteresowanie. Największym problemem dla zwykłych graczy jest zwiększony, powolny postęp w celu odblokowania nowych przedmiotów i kosmetyków.

Punkty zaczepienia dla graczy

Ogólnie rzecz biorąc, 54 poziomy to niewiele, ale przejście wszystkich 200 poziomów jest zarezerwowane dla garstki profesjonalnych graczy i grinderów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swoje przepustki dla prestiżu lub z czystej obsesji. Dla mniej cierpliwych można dokupić nawet 100 poziomów, jednak nie każdemu to odpowiada. Niektórzy profesjonaliści, w tym Rybitwy, uważają, że ostatnie zmiany w systemie poziomów w Fortnite sprawiły, że ich postępy stały się bezcelowe.

Źródło: www.bing.com