„Fortnite” Sezon 3: Epic Games ogłasza przejście na Unreal Engine 5 do gry Battle Royale


Gracze „Fortnite” spodziewali się, że początek rozdziału 3 będzie ważnym wydarzeniem, głównie ze względu na nowe aktualizacje i zawartość, która pojawi się w grze. Ale Epic Games miało jeszcze jedną niespodziankę po ogłoszeniu, że początek nowego rozdziału oznacza również przejście gry na Unreal Engine 5.

Początek każdego sezonu w „Fortnite” oznacza wielkie wydarzenie na wyspie. Ale koniec sezonu 2 doprowadził do kolejnego poziomu fenomenu na mapie, gdy wyspa wywróciła się do góry nogami, co wyjaśnia również, że tytuł przepustki bojowej w rozdziale 3, sezonu 1 „Odwrócona”.

Odwrócenie gry oznacza również coś innego dla dewelopera, ponieważ rozdział 3 jest początkiem migracji do Unreal Engine 5 w „Fortnite”. Epic Games stworzyło zapowiedź poprzez oficjalną stronę Unreal Engine na Twitterze we wtorek. „Wraz z nadejściem Rozdziału 3, [‘Fortnite’] rozwój przeszedł na Unreal Engine 5” – napisała firma.

To spełnia obietnicę Epic Games w zeszłym roku po wydaniu przez firmę oficjalnego demo Unreal Engine 5 zatytułowanego „Lumen in the Land of Nanite”. W tym czasie dyrektor generalny Todd Sweeney powiedział, że plan polegał na dokonaniu przejścia około połowy 2021 roku. Ale opóźnienia w rozwoju gier wideo stały się bardzo powszechne przez cały rok z powodu pandemii COVID-19. Z drugiej strony, Epic Games nadal zdołało to zrobić przed końcem 2021 roku.

Potwierdzono już, że opracowywane są liczne gry wideo przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Jednak żadna z nich nie będzie dostępna w najbliższej przyszłości. Na początku tego roku The Coalition ogłosiło, że zamierza opracować następną całkowicie nową grę „Gears of War” przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Jednak nie oczekuje się, że zostanie ona wydana w najbliższym czasie.

Oznacza to, że rozdział 3 „Fortnite” to najbliższa szansa, jaką fani gier wideo mają doświadczyć ulepszeń, które są możliwe dzięki Unreal Engine 5. Ale ci, którzy nie grają w grę Battle Royale i posiadają PS5 lub Xbox Series X/S, również będą mieli szansa na obejrzenie kolejnego demo Unreal Engine 5 jeszcze w tym tygodniu. Epic Games ogłosiło na początku tego tygodnia premierę filmu „Matrix Awakens” w czwartek, 9 grudnia. Demo jest filmowym powiązaniem z nadchodzącym „Matrix Resurrections”, którego premiera odbędzie się w środę, 22 grudnia.

Source : https://www.econotimes.com/Fortnite-Season-3-Epic-Games-announces-transition-to-Unreal-Engine-5-for-battle-royale-game-1623007