Fortnite rozstrzyga roszczenia związane z prywatnością dzieci i oszustwami


Fortnite rozstrzyga roszczenia związane z prywatnością dzieci i oszustwami

Africa-Press – Botswana. Twórca popularnej gry wideo Fortnite zgodził się zapłacić 520 mln USD (427 mln GBP), aby rozwiązać roszczenia amerykańskich organów regulacyjnych, które naruszyły przepisy dotyczące prywatności dzieci i nakłoniły użytkowników do robienia zakupów.

Federalna Komisja Handlu (FTC) stwierdziła, że ​​firma oszukała graczy za pomocą „zwodniczych interfejsów”, które mogą powodować zakupy podczas ładowania gry.

Oskarżył go również o używanie domyślnych ustawień „inwazyjnych dla prywatności”.

Epic Games obwiniało „przeszłe projekty”.

„Żaden programista nie tworzy gry z zamiarem wylądowania tutaj” – powiedziała firma. „Zaakceptowaliśmy tę umowę, ponieważ chcemy, aby firma Epic przodowała w ochronie konsumentów i zapewniała naszym graczom najlepsze wrażenia”.

Fortnite, gra typu battle royale, która stała się światową sensacją po premierze w 2017 roku, ma ponad 400 milionów graczy na całym świecie. Grę można ogólnie pobrać za darmo, ale zarabia się na zakupach w grze przedmiotów, takich jak kostiumy i ruchy taneczne.

FTC stwierdziła, że ​​gra, która łączy nieznajomych z całego świata w interaktywnych bitwach, była skierowana do dzieci i nastolatków, ale mimo to jej twórcy nie przestrzegali zasad dotyczących zgody rodziców – nawet po wprowadzeniu zmian w celu rozwiązania problemów wewnętrznych i publicznych.

„Jak zauważyliśmy w naszych skargach, firma Epic używała ustawień domyślnych naruszających prywatność i zwodniczych interfejsów, które oszukiwały użytkowników Fortnite, w tym nastolatków i dzieci” – powiedziała Lina Khan, przewodnicząca FTC.

„Ochrona społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci, przed naruszeniami prywatności w Internecie i ciemnymi wzorami jest najwyższym priorytetem komisji, a te działania egzekucyjne wyjaśniają firmom, że FTC rozprawia się z tymi niezgodnymi z prawem praktykami”.

FTC powiedziała, że ​​Epic zapłaci 275 milionów dolarów – rekordową karę dla organu nadzorującego konsumentów – w celu rozwiązania roszczeń, które gromadziły dane dzieci i nastolatków bez zgody rodziców oraz narażały dzieci i nastolatki na zastraszanie i nękanie, domyślnie włączając komunikację głosową i tekstową.

Firma Epic Games zgodziła się zmienić swoje ustawienia prywatności dla nastolatków i dzieci oraz domyślnie wyłączyć komunikację na czacie.

Firma zapłaci również rekordową kwotę 245 mln USD, która zostanie wykorzystana na zwrot pieniędzy dla klientów, aby załatwić oddzielną skargę dotyczącą oszukańczych praktyk rozliczeniowych.

FTC powołała się na „nieintuicyjną, niespójną i mylącą konfigurację przycisków”, która doprowadziła do setek milionów dolarów nieautoryzowanych zakupów.

Powiedział, że firma opierała się zmianie swojego projektu, aby dodać osobny krok potwierdzenia, martwiąc się, że zrobienie tego „doda„ tarcie ”,„ spowoduje, że przyzwoita liczba osób odgadnie swój zakup ”i zmniejszy liczbę„ zakupów impulsowych ” ”, zgodnie ze skargą.

Mówi się, że firma zablokowała konta klientów, którzy kwestionowali opłaty i „celowo ukrywali funkcje anulowania i zwrotu pieniędzy, aby utrudnić ich znalezienie”.

Epic powiedział, że wprowadzał zmiany, a praktyki wyszczególnione w skargach FTC „nie dotyczyły działania Fortnite”.

„Przepisy się nie zmieniły, ale ich stosowanie ewoluowało, a wieloletnie praktyki branżowe już nie wystarczają” – powiedziała firma, dodając, że ma nadzieję zaoferować model dla reszty branży.

Aby uzyskać więcej wiadomości i analiz na temat Botswany, śledź Africa-PressŹródło : https://www.africa-press.net/botswana/all-news/fortnite-settles-child-privacy-and-trickery-claims