Fortnite Rozdział 5 Sezon 1: Peter Griffin i Żółwie Ninja w programie

Kultowe postacie przybywają do Fortnite

Gracze Fortnite mają już dobre pojęcie o tym, jakie funkcje pojawią się w kolejnym rozdziale gry Battle Royale, dzięki wydaniu zwiastuna Rozdziału 5 Sezonu 1, który udostępniono przed sobotnim wydarzeniem Big Bang. Ten zwiastun potwierdza kolejny przeciek, który pokazał Solid Snake’a z gier Metal Gear Solid, a także Petera Griffina z Family Guy, uwzględnieni w Rozdziale 5 Sezonu 1, prawdopodobnie jako część przepustki bojowej, z nutami skrzyżowania z Żółwiami Ninja. W tym samym zwiastunie wymieniono także wiele nowych funkcji, które zostaną dodane do gry w nadchodzącym sezonie, a o niektórych z nich krążą plotki od lat.

Peter Griffin, Solid Snake i TMNT w Fortnite

Crossovery są zawsze głównymi elementami zwiastunów Fortnite, które ogłaszają, co nadejdzie w nowym sezonie, a ten zwiastun pierwszego sezonu Rozdziału 5 nie jest wyjątkiem. W całym zwiastunie widzimy wyraźne wskazówki i potwierdzenia tego, co zaplanowano na kolejny sezon. Pierwsze dwa z nich, które najłatwiej zauważyć, to potwierdzone crossovery Metal Gear Solid i Family Guy.

Teraz wracając do żartów Solid Snake’a, możesz spojrzeć na ścianę za nim, aby zobaczyć Żółwie Ninja. Chociaż same Żółwie w grze nie pojawiają się w zwiastunie, jest to bardziej subtelny ukłon w stronę kolejnego crossovera, który najwyraźniej zobaczymy w przyszłym sezonie.

Nowe funkcje Fortnite w Rozdziale 5 Sezonu 1

Oprócz crossoverów ten sam zwiastun zawiera także wiele potwierdzonych funkcji, na które możemy się doczekać przyszłego sezonu. Jednym z nich jest dodanie modyfikacji broni, co po raz pierwszy pojawiło się, gdy Jonesy wyciągnął broń ze ściany, a obok niej znajdowały się lunety i inne akcesoria, chociaż reklama na taśmie szczerze to potwierdzała w miarę postępu przerywnika filmowego. Dodano także nowe możliwości ruchu, takie jak możliwość wspinania się po ścianach.

Ostatecznie zwiastun pierwszego sezonu Fortnite Rozdział 5 nie podał konkretnej godziny rozpoczęcia nowego sezonu, ale biorąc pod uwagę fakt, że wydarzenie Big Bang ma miejsce dzisiaj i zapoczątkowuje nowy rozdział, nie powinno minąć dużo czasu po tym wydarzeniu.

Źródło: komiks.com