Fortnite Rozdział 5: Nadchodzą Peter Griffin, Lego i nowa wyspa

Fortnite: Nadchodzi nowy rozdział

Po wydarzeniu Wielki Wybuch, które wstrząsnęło wyspą w Rozdziale 4, Fortnite przygotowuje swój powrót z zupełnie nowym sezonem zatytułowanym „Underground”. Ogłoszono poważne zmiany w popularnej grze Battle Royale, w tym całkowicie przeprojektowaną wyspę, nowe funkcje rozgrywki, wyzwania z bossami, skórki Lego i pojawienie się nowych licencjonowanych postaci, takich jak Solid Snake z Metal Gear i Peter Griffin z Family Guy.

Przeprojektowana wyspa

Ten nowy rozdział, który wyznacza początek Rozdziału 5: Sezonu 1, przedstawia całkowicie odnowioną wyspę z wieloma nowymi lokalizacjami. Wśród tych zmian znajduje się kompletna sieć kolejowa z pociągiem, którym mogą jeździć gracze, a także przystanie, rezydencje i nowy obszar łąk. Ponadto duża część wyspy jest obecnie pokryta śniegiem.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, wyspa jest teraz pełna pięciu różnych bossów, wśród których jest Peter Griffin. Pokonanie tych bossów pozwala graczom zdobyć medal oferujący możliwość stopniowej regeneracji tarcz. Ma to jednak również wadę, gdyż posiadanie medalu sygnalizuje pozycję gracza innym uczestnikom gry.

Główne dodatki do rozgrywki

Inne nowe funkcje obejmują wprowadzenie nadającego się do jazdy SUV-a, broni zwanej Tarczą Balistyczną, która pozwala na obronę podczas strzelania z pistoletu, możliwość poruszania się podczas leczenia lub przywracania tarcz, a także możliwość modyfikowania niektórych broni na wyspa. Dodatkowo możliwe jest teraz dostosowywanie pojazdów w grze, z możliwością wyboru nadwozia, naklejek i kół do samochodów. Warto również zauważyć, że gracze, którzy często odwiedzają obie gry, będą mogli skorzystać z niektórych opcji dostosowywania Rocket League.

Powrót kultowych postaci

Oprócz wszystkich tych nowych funkcji, nowy sezon zaoferuje posiadaczom karnetu bojowego możliwość odblokowania nowych bossów, a także odnowionej wersji Jonesa. W dalszej części sezonu udostępniony zostanie także Solid Snake. Nowa era Fortnite nadchodzi w kluczowym momencie dla gry, której popularność znacznie wzrosła po premierze Fortnite OG w listopadzie, oferując graczom szansę powrotu na pierwotną wyspę, a także do wielu kultowych lokalizacji, przedmiotów i postaci . Według Epic był to najbardziej udany dzień w historii gier, w którym 4 listopada wzięło udział ponad 44 miliony graczy. Kulminacją tego wydarzenia był Wielki Wybuch, podczas którego wyspa została zniszczona z rozdziału 4, a także wirtualny koncert Eminema.

Źródło: www.bing.com