Fortnite: raporty głosowe i ograniczenia wiekowe w celu ochrony młodych graczy

Epic Games ogłasza nowe zabezpieczenia dla Fortnite

Firma Epic Games zaprezentowała niedawno serię nowych narzędzi dla Fortnite, które mają chronić młodych graczy przed nieodpowiednimi treściami i zachowaniami ze strony innych graczy.

Nagrywanie głosu i ciągłe raportowanie głosowe

Pierwszym z tych rozwiązań jest nowa funkcja raportowania głosowego, która w sposób ciągły rejestruje ostatnie pięć minut czatu głosowego, gdy to ustawienie jest włączone. Jeśli gracz złoży raport firmie Epic, te pięć minut zostanie przekazane moderatorom jako dowód. Gracze powyżej 18 roku życia mają możliwość wyłączenia raportowania głosowego, ale tylko w przypadku rozmów ze znajomymi, pod warunkiem, że wszyscy uczestnicy wyłączyli tę opcję. Jednakże czaty głosowe zawierające graczy zrekrutowanych za pomocą „Looking for Party” lub obejmujące co najmniej jednego gracza z włączoną opcją raportowania głosowego będą nagrywane. W przypadku graczy poniżej 18 roku życia raportowanie głosowe jest zawsze włączone i nie można go wyłączyć, ale nadal można wyłączyć lub wyciszyć czat głosowy.

Usuwanie i kontrola nieodpowiednich treści

Dodatkowo Fortnite wprowadza klasyfikację wiekową przedmiotów kosmetycznych, więc jeśli gracz nosi przedmiot nieodpowiedni dla określonej kategorii wiekowej, przedmiot ten zostanie zastąpiony czymś, co spełnia kryteria klasyfikacji wiekowej w danym obszarze. Epic Games upiera się jednak, że „mała porcja” kosmetyków nie jest zgodna z klasyfikacją E lub E10+, bądź jej odpowiednikiem w Twoim regionie.

Kontrola rodzicielska

Rodzice, którzy nie chcą, aby ich dziecko wchodziło w interakcję z Fortnite Creative lub Unreal Editor dla Fortnite, mogą wyłączyć tę funkcję w Ustawieniach rodzicielskich swojego konta Epic. Oznacza to jednak również, że mogą nie mieć dostępu do zawartości, takiej jak nowa wyspa w grze w ramach The Game Awards lub oficjalna mapa Deliver Us the Moon.

Źródło: www.bing.com