Fortnite przyznaje, że wszyscy nienawidzą jego kosmetycznych ograniczeń wiekowych

Fortnite: Epic ogłasza istotne zmiany w ograniczeniach wiekowych dotyczących kosmetyków

Zmiana kierunku dla Fortnite

Niedawno ogłoszono, że po epoce Donalda Mustarda Epic i Fortnite zdawały się być uparte na swoich drogach i wydawało się mało prawdopodobne, że odwrócą nowe ograniczenia wiekowe dotyczące przedmiotów kosmetycznych na niektórych mapach i wydarzeniach.

Jednak wczesnym sobotnim rankiem oficjalne konto Fortnite zamieściło na Twitterze następujący wpis:

„No cóż”, wiesz, że prawdopodobnie coś poszło nie tak, gdy gra, która ma 16,7 miliona fanów i która w ciągu jednego dnia osiągnęła 44,7 miliona graczy, rozpoczyna tweet z słowami „Welp”. Opór był na tyle silny, że spowodował reakcję i pewne zmiany, chociaż na podstawie tego przesłania całkowite odwrócenie tendencji nie wydaje się prawdopodobne.

Zmiany w grze

Tutaj wspominają o „kilku nowych opcjach” dla graczy. Wcześniej firma Epic wspomniała, że ​​wiele skórek objętych ograniczeniami zostanie zmienionych dla map „dla nieletnich”, co prawdopodobnie obejmuje takie rzeczy, jak usunięcie ofensywnych pasów i kabury na broń. Nie jest jasne, czy taki jest plan tutaj realizowany, ale Epic przyznał też, że wielu kosmetyków, szczególnie tych „straszniejszych”, prawdopodobnie nie da się w ten sposób naprawić.

Ujawnia także, że po raz pierwszy szykuje się wielkie wydarzenie, choć wcześniej było to tylko plotką. Potwierdza to jednak również, że pierwotny plan zakładał uniemożliwienie stosowania objętych ograniczeniami elementów kosmetycznych podczas wydarzeń typu Battle Royale, biorąc pod uwagę, że wydarzenia te często polegają na prostych momentach obserwacji bez strzelania i broni. Zabawa dla całej rodziny i nie tylko.

Wątpliwości i niepewność

Pomysł „ochrony małych oczu przed strasznymi twarzami i bronią w kaburach” wydaje się dość absurdalny, szczególnie w grze przeznaczonej dla nastolatków. Zwłaszcza w przypadku wydarzenia w trybie Battle Royale, takiego jak to, o którym mowa tutaj. Może rozumiesz, dlaczego konto młodsze niż 10 lat nie może kupić tych kosmetyków, ale ogranicza wszystkim możliwość korzystania z nich na tysiącach kreatywnych map lub podczas wydarzeń w grze? Absurdalny.

Poprawki Epic również wydają się wątpliwe, cenzurowanie już zakupionych skórek dla tych trybów, gdy kryteria to potwierdzają, jest dość śmieszne. Po raz kolejny wpisuje się to w koncepcję Tima Sweeneya „budujemy metaświat dla wszystkich grup wiekowych” i po raz kolejny wyrządza szkody. I tym razem, zaraz po tym, jak wszyscy ponownie uzależnili się od Fortnite, po rozpoczęciu jego sezonu retro, który przyniósł niespotykany dotąd wzrost liczby graczy.

Nie wiemy jeszcze, kiedy wydarzenie się odbędzie ani jakie poprawki zaplanował Epic. Ale przynajmniej coś powiedzieli, a to więcej, niż myślałem, że stanie się to tak szybko.

Subskrybuj mnie na Twitterze, Threads, YouTube i Instagramie.

Zdobądź moje powieści science fiction z serii Herokiller i trylogii Zrodzony z Ziemi.

Źródło: www.forbes.com