Fortnite pożycza kluczową funkcję z Apex Legends i Warzone


Epickie gry

W wyścigu zbrojeń, który jest gatunkiem Battle Royale, na szczycie znajdują się trzy gry, z Fortnite będąc jednym z nich.

Apex Legends i Warzone zamykają pierwszą trójkę, chociaż z pewnością można argumentować, że PUBG gdzieś tam jest.

Przez lata gry dość swobodnie pożyczały od siebie. Kiedy Apex został uruchomiony, Epic nie zajęło dużo czasu, aby dodać funkcję pingowania, a nawet Reboot Vans do gry.

Przewiń do 8 sezonu Fortnite i wygląda na to, że przygotowują się do pożyczenia kolejnej kultowej funkcji, tym razem czegoś od Apex i Warzone.


Wślizgi w Fortnite

Według przecieku z HYPEX po aktualizacji v18.10 do gry dodano animację przesuwania, ale nie jest ona do końca ukończona.

HYPEX mówi, że będzie mieć dwie sekundy czasu odnowienia między każdym slajdem, a twoje pole widzenia powiększy się, a kamera będzie się trząść podczas przesuwania.

Ta funkcja oczywiście zapożycza wiele z innych gier typu battle royale, ale różnica w tych dwóch grach polega na tym, że są to strzelanki pierwszoosobowe. Fortnite to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, więc Epic będzie musiał upewnić się, że ich animacja przesuwania jest odpowiednia, ponieważ będziesz ją często oglądać.

Nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego Epic czuje potrzebę dodania czegoś takiego do gry, ale nie będziemy się zbytnio denerwować, jeśli chodzi o więcej sposobów poruszania się po wyspie.

Jeśli chodzi o harmonogram wydania, to obecnie zgadujemy, tak jak wy. Ponieważ znajduje się on w aktach, wydaje się, że wydarzy się coś, co wydarzy się w pewnym momencie sezonu 8, ale nie znamy konkretnej daty premiery.


Nadchodzi większa mobilność

Epickie gry

W Fortnite naprawdę nie ma mnóstwa sposobów na poruszanie się pieszo, a jeśli zostaniesz bez samochodu lub łodzi, poruszanie się po mapie jest dość trudne.

Być może zjeżdżanie z góry zwiększa prędkość lub coś w tym stylu. W wielu innych strzelankach przesuwanie jest wykorzystywane jako luka, więc ciekawie będzie zobaczyć, co gracze Fortnite mogą tu wymyślić.

Dwusekundowy czas odnowienia jest czymś, o czym należy pamiętać, ponieważ to wystarczająco dużo czasu, aby odróżnić życie od śmierci w Fortnite.

Do tego dochodzi kolejna opcja mobilności, która pojawia się w Fortnite i jest to zwierzęta, na których można jeździć. Podobnie jak w przypadku przesuwania się, nie mamy też jasnej daty premiery, więc nie wstrzymuj oddechu, że to nastąpi w najbliższym czasie.

Trzeba przyznać, że Epic wygląda na to, że starają się zachować Fortnite tak świeży, jak tylko mogą, mimo że gra obchodzi w tym roku swoje czwarte urodziny.

Musimy tylko poczekać i zobaczyć, czy te zmiany wpłyną na meta Fortnite. Epic lubi mieszać rzeczy z sezonu na sezon, a samochody były prawdziwą zmianą gry, kiedy zostały wydane. Zobaczymy, czy przesuwanie kończy się robieniem tego samego.

CZYTAJ DALEJ: Fortnite powraca na iOS nie wygląda dobrze


Source : https://heavy.com/games/fortnite/sliding-animation/