Fortnite powraca na iOS w UE

Fortnite wkrótce ponownie na iOS w Europie

Graczy Fortnite na iOS z radością dowiemy się, że popularna strzelanka survivalowa wkrótce powróci do Europy. Epic Games ogłosiło wprowadzenie Epic Games Store na iPada i iPhone’a dzięki zatwierdzonej przez Unię Europejską polityce alternatywnego sklepu z aplikacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli zainstalować grę bez konieczności korzystania z usługi w chmurze.

Jednak to ponowne wprowadzenie nie pozostanie bez dyskusji, ponieważ spór między Epic Games a Apple trwa nadal. Niemniej jednak tocząca się batalia prawna nie powstrzymała Epic Games przed wydaniem gry na iOS.

Prezes Epic krytykujący politykę Apple

Dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, ostro skrytykował decyzję Apple o dostosowaniu się do ustawy o rynkach cyfrowych w Europie, nazywając ją „podstępną”. Według niego Apple będzie pobierał opłatę w wysokości 0,50 euro za każdą instalację aplikacji poza App Store, co uważa za praktykę antykonkurencyjną. Mimo to Epic pozostaje „zdeterminowany”, aby wypuścić grę na iOS, kontynuując jednocześnie batalię prawną z Apple.

Ponowne wprowadzenie Fortnite na iOS budzi wiele oczekiwań w miarę zbliżania się ultimatum w sprawie jego premiery w Europie. Gracze z niecierpliwością czekają, aby móc ponownie cieszyć się grą na swoich urządzeniach Apple.

Źródło: www.ilounge.com