Fortnite powraca do Apple Store w 2023 roku: rozwiązywanie sporu między Epic Games a Apple


Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, napisał na Twitterze, że Fortnite powróci na platformy Apple w 2023 roku

2 stycznia 2023 r – Fortnite, jedna z najpopularniejszych gier na świecie, od kilku lat jest nieobecna w sklepie z aplikacjami Apple z powodu sporu płatniczego między Apple a Epic Games, twórcą Fortnite.

Nieporozumienie powstało, gdy Epic Games dodało do gry własny system płatności, co uniemożliwiło Apple otrzymanie części zysków.

Doprowadziło to do pozwu, w którym sądy ostatecznie orzekały na korzyść Apple w dziewięciu z dziesięciu zarzutów. W rezultacie Fortnite był niedostępny na platformach Apple, takich jak iPhone’y, iPady i komputery Mac.

Chociaż Fortnite jest również popularną grą mobilną na urządzenia z Androidem, gracze korzystający z produktów Apple nie mogą uzyskać dostępu do gry bezpośrednio przez sklep z aplikacjami. Mogli jednak grać w Fortnite za pośrednictwem usług innych firm, takich jak Xbox Cloud Gaming.

Niedawno dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, ogłosił na Twitterze, że Fortnite powróci na platformy Apple w 2023 roku. W swoim tweecie Sweeney zamieścił zdjęcie z gry przedstawiające fajerwerki oznaczające rok 2023.

Chociaż to ogłoszenie jest z pewnością mile widzianą wiadomością dla użytkowników Apple, nadal brakuje istotnych szczegółów na temat powrotu Fortnite na platformy Apple. Nie jest jeszcze jasne, kiedy gra powróci ani w jaki sposób będzie obsługiwana płatność.

W międzyczasie firma Epic wprowadza duże zmiany, wprowadzając rozdział 4 w połowie zeszłego miesiąca. Jednak gra napotkała pewne problemy, w tym problemy z jąkaniem na konsolach ostatniej generacji, takich jak PlayStation 4 i Xbox One.

Federalna Komisja Handlu (FTC) również niedawno orzekła, że ​​Fortnite używa „ciemnych wzorców”, aby oszukać graczy w celu dokonania niechcianych zakupów, i wyraziła zaniepokojenie traktowaniem przez grę prywatności dzieci. W rezultacie firma została ukarana grzywną w wysokości 500 milionów dolarów, z czego 245 milionów dolarów przeznaczono na zwrot graczy.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b3af5219514d6b8c5a177c3ba01c8f&url=https%3A%2F%2Fbramptonist.com%2Ffortnite-returning-to-apple-store-in-2023-resolving-epic-games-apple-dispute%2F&c=9797727289244311674&mkt=fr-fr