Fortnite ponownie dostępny dla użytkowników iPhone’a: ​​co musisz wiedzieć

Epic Games ogłasza powrót Fortnite na iOS dla użytkowników z UE

Ważna wiadomość dla fanów Fortnite: Epic Games ogłosiło powrót gry na iPhone’y w Unii Europejskiej. Niniejsze ogłoszenie jest następstwem przestrzegania przez Apple przepisów UE DMA.

Powrót Fortnite na iOS w Unii Europejskiej

Dla tych, którzy znają Fortnite, gra została zakazana w Apple App Store w 2020 roku z powodu sporu dotyczącego płatności między Epic a Apple. W rezultacie Epic Games otrzymało zakaz oferowania popularnej gry e-sportowej na iOS. Oczekuje się jednak, że gra powróci na iOS, szczególnie dla użytkowników mieszkających w krajach Unii Europejskiej.

Posunięcie to wynika z przestrzegania przez Apple przepisów ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) wymaganych przez Unię Europejską. W rezultacie od marca tego roku wraz z iOS 17.4 użytkownicy iPhone’ów w krajach UE wkrótce będą mieli możliwość dostępu do alternatywnych sklepów z aplikacjami, zamiast polegać wyłącznie na App Store w celu pobierania aplikacji i gier.

Reakcja Epic Games

Epic Games ogłosiło powrót Fortnite na iPhone’y za pośrednictwem oficjalnego postu na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter).

„Pamiętasz Fortnite na iOS? A co jeśli sprowadzimy go z powrotem? » opublikował konto Fortnite. Dodał: „Jeszcze w tym roku Fortnite powróci do Europy na iOS za pośrednictwem sklepu EpicGames (ukłon w stronę DMA – ważnego nowego prawa UE, które to umożliwia). @Apple, świat patrzy. »

W innym poście dodaje: „Bądźcie na bieżąco ze szczegółami, gdy będziemy ustalać harmonogram regulacji”. Będziemy nadal argumentować przed sądami i organami regulacyjnymi, że Apple łamie prawo. »

Powrót planowany na rok 2024

Fortnite powróci na iOS w Europie w 2024 roku i będzie dystrybuowany przez nadchodzący sklep EpicGames na iOS. Bądź na bieżąco ze szczegółami w miarę ustalania harmonogramu regulacyjnego. Będziemy nadal argumentować przed sądami i organami regulacyjnymi, że Apple łamie prawo.

Źródło: www.bing.com