Fortnite ponownie dopuszczony na iPhone’a w tych krajach: Co musisz wiedzieć

Fortnite powraca na iOS w UE

Firma Epic Games ogłosiła, że ​​Fortnite powraca na iPhone’y w UE, ujawniając tę ​​wiadomość w oficjalnym komunikacie na X. Posunięcie to jest następstwem spełnienia przez Apple wymogów UE DMA.

Bitwa pomiędzy Epic Games a Apple

Dla tych, którzy znają Fortnite, gra została zakazana w Apple App Store w 2020 roku z powodu nieporozumienia finansowego pomiędzy Epic i Apple. W rezultacie Epic Games otrzymało zakaz posiadania popularnego tytułu e-sportowego na iOS. Oczekuje się jednak, że gra powróci na iOS, szczególnie dla użytkowników mieszkających w krajach Unii Europejskiej.

Rozwój ten wynika z przestrzegania przez Apple przepisów ustawy Digital Markets Act (DMA) wymaganych przez Unię Europejską. W rezultacie od marca tego roku wraz z iOS 17.4 użytkownicy iPhone’ów w krajach UE wkrótce będą mieli możliwość dostępu do alternatywnych sklepów z aplikacjami, zamiast polegać wyłącznie na App Store w celu pobierania aplikacji i gier.

Powrót Fortnite na iOS

Epic Games ogłosiło powrót Fortnite na iPhone’y za pośrednictwem oficjalnego komunikatu na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter). „Pamiętasz Fortnite na iOS? A co jeśli sprowadzimy go z powrotem? »napisał konto Fortnite. Dodał: „Jeszcze w tym roku Fortnite powróci do Europy na iOS za pośrednictwem sklepu @EpicGames (dzięki DMA – ważnemu nowemu prawu w UE, które to umożliwia). @Apple, świat patrzy. »

W innym poście zauważył również: „Bądźcie czujni, aby poznać więcej szczegółów, gdy będziemy ustalać harmonogram regulacji”. Będziemy nadal argumentować przed sądami i organami regulacyjnymi, że Apple łamie prawo. »

Fortnite powróci na iOS w Europie w 2024 roku, a jego dystrybucją zajmie się przyszły sklep @EpicGames Store na iOS. Czekajcie na więcej szczegółów, gdy będziemy ustalać harmonogram regulacyjny. Będziemy nadal argumentować przed sądami i organami regulacyjnymi, że Apple łamie prawo.

Batalia prawna Epic Games

W zeszłym roku Epic Games wygrało pozew przeciwko Google, utrzymując, że Google utrzymuje nielegalny monopol na swoim sklepie z aplikacjami. Sąd stwierdził, że Google rzeczywiście ustanowił monopol dzięki swojemu Sklepowi Play i usłudze rozliczeniowej Google Play. Jury stwierdziło także, że antykonkurencyjny monopol Google został wykorzystany do wyrządzenia szkody Epic. Jednak Epic przegrał podobny pozew przeciwko Apple pomimo serii kampanii internetowych, w tym popularnej kampanii „Darmowy Fortnite” mającej na celu zdobycie większego wsparcia.

Źródło: www.bing.com