Fortnite po raz pierwszy w branży ogranicza niektóre przedmioty kosmetyczne

Fortnite ogranicza użycie niektórych kosmetyków 💀

Przepisy dotyczące kosmetyków w niektórych przypadkach

Fortnite ogranicza użycie niektórych przedmiotów kosmetycznych, takich jak plecaki, w niektórych trybach gry ze względu na obecność dołączonej broni. Decyzja ta wynika z ostatniej aktualizacji gry, 27.10.

Teraz można zobaczyć ograniczenie użycia kosmetyków w grze po aktualizacji 27.10. Epic Games zaczęło samoregulować zawartość trybów generowanych przez użytkowników, biorąc pod uwagę szeroki przedział wiekowy osób grających w grę, a także różnorodność dzieł dostępnych w trybie kreatywnym. Są szanse, że nie chciałbyś, aby 4-latek grał na przykład w kartę z horrorem. Teraz w ramach aktualizacji nie można już używać niektórych przedmiotów kosmetycznych.

Wpływ na sprzedaż kosmetyków

Fascynujące będzie zobaczenie, jak wpłynie to na sprzedaż ich kosmetyków w przyszłości, w tym na to, czy dzieci będą potrzebować kontroli rodzicielskiej, aby kupować kosmetyki o bardziej „dla dorosłych” tematyce. Pierwszy raz słyszę o grze free-to-play regulującej jej płatną zawartość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie było ku temu żadnej wyraźnej presji zewnętrznej. Jednak Epic musiał zapłacić 520 milionów dolarów w związku z procesami FTC za wprowadzanie dzieci w błąd podczas zakupów w 2022 roku, więc widać, że bardzo się niepokoją, że podobna sytuacja powtórzy się w przyszłości.

Fortnite: gra wykraczająca poza broń

Może się to wydawać zaskakujące, ponieważ na pozór Fortnite to gra skupiająca się wyłącznie na broni, ale prawdopodobnie ogromna część spośród milionów graczy codziennie uczestniczy jedynie w trybach pozbawionych przemocy, takich jak zabawa w chowanego, parady modowe itp. Epic Games naprawdę dołożyło wszelkich starań, wypuszczając wersję Creative 2.0, aby Fortnite stał się grą wykraczającą poza „ostatnią grę” i stworzył coś więcej niż tylko platformę do gier. Wydaje się też, że firma aktywnie przewiduje wszelkie działania regulacyjne ze strony oficjalnego organu , takie jak ERRS.

Źródło: www.bing.com