„Fortnite” wprowadza postacie z filmu „Spider-Man: Across the Spider-Verse” – kup teraz! #Fortnite #SpiderMan #MilesMorales #grywalnePostacie #film

Fortnite wprowadza postacie z filmu „Spider-Man: Across the Spider-Verse”

Popularna gra wideo, Fortnite, wprowadziła nowe stroje i akcesoria inspirowane filmem „Spider-Man: Across the Spider-Verse”, aby promować nadchodzący film wśród graczy. Gracze będą mogli kupować kostiumy, plecaki i emotikony związane z postaciami z filmu, w tym Milesa Moralesa i Spider-Mana 2099. Gra również przywróciła sieciowe strzelanki Spider-Mana, które po raz pierwszy pojawiły się w 2021 roku wraz z premierą filmu „Spider-Man: No Way Home”.

Użytkownicy Twittera wyrazili swoje zainteresowanie nowymi dodatkami, a niektórzy z nich nawet planowali zakup skórek swoich ulubionych postaci.

„Ktoś chce mi dać 1500 vdolców, żebym mógł kupić skórkę Milesa Moralesa w Fortnite??? ta skóra jest CZYSTA!” – @Hanson_Says

„Mój 9-letni siostrzeniec ciągle przychodzi do mojego pokoju, tylko po to, żeby mi powiedzieć, że nie może spać, bo Miles Morales jest już dostępny w Fortnite i nie może spać z podniecenia” – @KITmulti1990

„Spider-Man: Across the Spider-Verse” opowiada historię Milesa Moralesa, który wraz z Gwen Stacy odkrywają wiele światów zawierających różnych ludzi-pająki. W filmie występują także Oscar Isaac, Issa Rae i Daniel Kaluuya. Poprzednie filmy, które otrzymały promocję „Fortnite”, to „Diuna”, „Uncharted” i „Czarny Adam”.

Fortnite i metaverse

Fortnite stale powiększa listę grywalnych postaci i badania nad sposobami budowania metaverse, czyli przyszłej wersji Internetu, w której użytkownicy mogą płynnie poruszać się po wirtualnych światach w 3D. Według dyrektora generalnego Epic Games, Tima Sweeneya, gracze takich gier jak „Fortnite”, „Roblox” i „Minecraft” napędzają obecny stan metaverse.

„Rewolucja dzieje się właśnie teraz. U podstaw leży coś, co każdy gracz już rozumie” – powiedział na Game Developers Conference. To Ty i Twoi znajomi spotykacie się online i… dobrze się bawicie i korzystacie z rozrywki społecznościowej”.

Źródło: https://www.latimes.com/entertainment-arts/story/2023-05-23/fortnite-spider-man-spider-verse-miles-morales-skins-emotes.