Fortnite wyłączone z powodu aktualizacji 24.40 – harmonogram przestojów serwera

Fortnite wyłączone z powodu aktualizacji 24.40

Firma deweloperska Fortnite, Epic Games, wyłącza grę z powodu aktualizacji 24.40, która wprowadzi grę rankingową do Battle Royale i kompilację zerową. Aktualizacja 24.40 będzie dostępna do pobrania rano 17 maja na konsolach PS5, PS4, Xbox, Nintendo Switch, Android i PC. Towarzyszyć jej będzie okres przestoju serwerów, co oznacza, że nie będzie można grać w Fortnite przez co najmniej kilka godzin.

Harmonogram przestojów serwera

  • 3:00 czasu wschodniego – przestój w wersji 24.40 rozpocznie się, a dobieranie graczy zostanie wyłączone na krótko przedtem.
  • 8:00 BST – Fortnite zostanie całkowicie wyłączone, a dobieranie graczy zostanie wyłączone o 7:30.
  • Fortnite powinien wrócić do trybu online najpóźniej o 10:00 czasu BST w Wielkiej Brytanii.

Wiadomość została ogłoszona przez Epic Games na Twitterze, wraz ze szczegółowymi informacjami o tym, kiedy serwery zostaną wyłączone w celu konserwacji.

„Podróż w trybie rankingowym wkrótce się rozpocznie! Przestój w wersji 24.40 rozpocznie się o 3:00 czasu wschodniego, a dobieranie graczy zostanie wyłączone na krótko przedtem”.

Dla fanów z Wielkiej Brytanii oznacza to, że Fortnite zostanie całkowicie wyłączone o 8:00 BST, a dobieranie graczy zostanie wyłączone o 7:30. Firma Epic nie ujawniła dokładnie, kiedy przestoje dobiegną końca, ale konserwacja zwykle trwa około kilku godzin.

Gra rankingowa Sezon zerowy

Nowo wprowadzona gra rankingowa daje graczom możliwość wspięcia się z poziomu brązowego na poziom Unreal poprzez wygrywanie gier, umieszczanie meczy i eliminowanie przeciwników. Wszystko zaczyna się od sezonu zerowego 17 maja, który służy jako swego rodzaju beta. Gra rankingowa Sezon zerowy trwa do końca 4. rozdziału 3. sezonu Battle Royale – kiedy to zostanie zastąpiony oficjalną premierą.

Epic wyjaśnia więcej: „Twoja początkowa ranga Battle Royale i ranga Zero Build w sezonie zerowym będzie oparta na twoich wynikach w poprzednich meczach, a także na twoich wynikach w pierwszym meczu rankingowym Battle Royale i rankingu zero build. W przypadku Battle Royale i Zero Build wystarczy rozegrać tylko jeden mecz rankingowy, aby ujawnić swoją rangę”.

Skórki Spider-Verse w sklepie z przedmiotami

Oprócz gry rankingowej Epic doda również skórki Spider-Verse do sklepu z przedmiotami.

Źródło: Express.co.uk