Fortnite na iOS i Google Play będzie dostępny dla osób powyżej 18 roku życia od 30 stycznia


Od 30 stycznia wersja 13.40 Fortnite na iOS i Google Play stanie się niedostępna dla graczy poniżej 18 roku życia, Epic Games ogłoszony. Chociaż Fortnite został usunięty ze sklepów iOS, macOS i Google Play w sierpniu 2020 r., w grę nadal mogą grać użytkownicy, którzy już ją zainstalowali, ale utknęła w aktualizacji 13.40 i zawierała trochę błędów. Gracze nie będą już mogli wydawać V-dolców, waluty gier w aplikacji, począwszy od 30 stycznia.

„Chcemy, aby wszystkie wersje naszych gier korzystały z obecnego pakietu Epic Online Services, w tym kontroli rodzicielskiej, domyślnych ustawień zakupów i funkcji weryfikacji rodzicielskiej” – napisała firma w tweecie. „Nie jesteśmy w stanie zaktualizować aplikacji na tych platformach, biorąc pod uwagę ograniczenia Apple i Google dotyczące Fortnite”.

W grudniu firma Epic Games wprowadziła konta z ograniczeniami, które uniemożliwiają dzieciom wydawanie pieniędzy w sklepie w grze Fortnite i korzystanie z czatu głosowego bez zgody rodzica. W tym samym miesiącu Epic Games zgodziło się zapłacić 520 milionów dolarów grzywny w związku z zarzutami Federalnej Komisji Handlu (FTC), że Fortnite naruszył ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie, a także nakłaniał ludzi do dokonywania niezamierzonych zakupów.

Chociaż firma Epic Games rozwiązała te problemy, wprowadzając nowe aktualizacje, Fortnite na urządzeniach z systemem iOS i Google Play nie może otrzymywać aktualizacji. W rezultacie blokowanie dostępu osobom poniżej 18 roku życia było jedyną opcją dostępną dla Epic Games. Aby odnieść się do twierdzenia FTC, że Fortnite nakłaniał graczy do dokonywania niezamierzonych zakupów, firma usuwa możliwość wydawania V-dolców.

Warto zauważyć, że większość graczy prawdopodobnie nie zostanie dotknięta nowymi ograniczeniami, które zostaną wprowadzone w ciągu kilku dni, biorąc pod uwagę, że istnieją sposoby uzyskania dostępu do popularnej gry bez konieczności przechodzenia przez sklepy App Store lub Google Play. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do gry na iOS lub macOS, możesz to zrobić za pośrednictwem usługi GeForce Now. Możesz także pobrać grę natywnie na Androida ze strony internetowej Epic Games.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d198561c6f4ad99764f40475ca96e7&url=https%3A%2F%2Ffinance.yahoo.com%2Fnews%2Ffortnite-ios-google-play-18-161705176.html&c=4982679311673320338&mkt=fr-fr