Fortnite może zintegrować bieganie po ścianach w stylu Titanfall w rozdziale 5

Fortnite, gra typu battle royale, która wyróżnia się na tle konkurencji dynamiczną i elastyczną rozgrywką, przygotowuje się do kolejnego sezonu. Krążą już plotki o nadejściu Rozdziału 5, w tym o wprowadzeniu mechaniki ruchu inspirowanej Titanfall. Oto wszystko, co wiemy do tej pory.

Mechanika ruchu w Fortnite

Kiedy został wydany we wrześniu 2017 roku, mechanika ruchu Fortnite była dość podstawowa, jak na ówczesne standardy branżowe. Jednak z biegiem czasu dodano nowe ruchy, takie jak bieganie, ślizganie się, wspinanie i huśtanie, aby gra była wyjątkowa. Dzięki najnowszej aktualizacji rozdziału 4 gracze mogli skorzystać z mechaniki skoku wzwyż, która pozwoliła im utrzymać rozpęd podczas biegu.

Nadejście biegania po ścianach i kopania po ścianach

Jednak według ostatnich przecieków rozdział 5, który pojawi się za kilka miesięcy, ma wprowadzić nową mechanikę ruchu inspirowaną Titanfall. Według znanego dataminera ShiinaBR, firma Epic Games testuje obecnie mechanikę biegania po ścianach i kopania ścian, która zostanie zaimplementowana w grze. Mechanika ta, która przejmuje dynamiczne ruchy popularnej strzelanki FPS firmy Respawn, pozwoliłaby graczom biegać wspinać się po ścianach i wykorzystywać ten impet do wykonywania kopnięć.

Plotki, które się potwierdziły

Chociaż Epic Games nie potwierdziło jeszcze tych informacji, wiarygodne źródła podają, że od czasu premiery najnowszej aktualizacji gry trwają testy. Fortnite od dawna wprowadza nową mechanikę poruszania się z każdym nowym rozdziałem, więc jest wysoce prawdopodobne, że Rozdział 5 będzie podążał za tym trendem. Gracze mogli więc wkrótce cieszyć się ekscytującym nowym mechanizmem, który wzbogaci ich wrażenia z gry.

Źródło: www.dexerto.com