Fortnite może wreszcie wrócić na iOS w tym roku. Epic Games zapowiada powrót Fortnite na iOS


Gracze Fortnite na iOS od ponad dwóch lat tracą zawartość i aktualizację (fot. Epic Games).

Spory prawne między Apple a Epic Games mogą się zakończyć, bo np. Fortnite może wrócić na iOS w 2023 roku.

Bitwa między Epic Games a Apple zakończyła się w 2021 roku, ale nie było jasne, kiedy Fortnite będzie ponownie dostępny na telefonie komórkowym Apple, jeśli w ogóle.

W następstwie pozwu dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, powiedział, że tylko tam, gdzie Epic może oferować płatności w aplikacji w uczciwej konkurencji z płatnościami w aplikacji Apple.

Teraz jednak Sweeney zasugerował, że rok 2023 to rok, w którym Fortnite powróci do sklepu Apple.

Sweeney opublikował prosty tweet z wiadomością „Sylwester”.

Przyjdź w Nowy Rok, a następnie obejrzał wideo na żywo z Fortnite z pokazu sztucznych ogni 2023 z okazji nowego roku.

pic.twitter.com/mMXlIkCncv

Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) 1 stycznia 2023 r

Przypominamy, że Fortnite został wyrzucony z App Store w 2020 roku, ponieważ dodał opcję zakupu V-Bucks, waluty w grze, bezpośrednio z Epic Games, a nie przez sam sklep.

Było to naruszenie wytycznych dotyczących sklepów, ponieważ wszystkie płatności muszą przechodzić przez Apple, aby firma mogła ubiegać się o 30% przychodów.

Podczas gdy fani Fortnite na iPhonie nadal mogli pobrać pobraną grę, firma Epic nie wiedziała, jak ją zaktualizować o nadchodzące sezony i nowe dodatki. Więc gracze iOS utknęli z nieaktualną wersją.

Eposy wniesione przeciwko Apple odniosły częściowy sukces, ponieważ w 2021 roku orzeczono, że Apple nie może zabronić programistom korzystania z linków do zewnętrznych opcji płatności, a także rzeczy, która zakazała Fortnite od początku.

Jednak sędzia stanął po stronie Epic w jednym z 10 zarzutów, które zostały oskarżone przeciwko Apple, a Epic nadal musiał zapłacić dużo pieniędzy za naruszenie umowy.

Apple zdecydowało również, że nie zniesie zakazu Fortnite ani nie cofnie się do konta programu deweloperów Epics, dopóki wyrok sądu okręgowego nie stanie się prawomocny i nieodwołalny. Sweeney twierdził, że może to potrwać do pięciu lat.

Jeśli Fortnite wróci do App Store w 2023 roku, wygląda na to, że wszelkie wciąż trwające konflikty między obiema firmami zostały ostatecznie rozwiązane.

Mimo że ta dusza ma problem, Epic złożył pozew przeciwko wynikowi pozwu, w drugiej instancji decyzji, która popchnęła sprawę do przodu. Według TechCrunch rozprawy sądowe odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, ale od tego czasu nie było żadnych istotnych aktualizacji.

Fortnite został zablokowany w sklepie Google Play dokładnie z tego samego powodu, co spowodowało, że Epic wycofał pozew przeciwko Google. Ten spór prawny musi zostać rozwiązany.

Fortnite działa na Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox X/S, PlayStation 5 i PC.

Aby łatwo przesyłać funkcje poczty i czytników, nie zapomnij wysłać wiadomości e-mail. Po prostu skorzystaj z naszej strony Prześlij rzeczy tutaj.

Więcej artykułów tego typu znajdziesz na naszej stronie poświęconej grom.

Źródło : https://game-news24.com/2023/01/02/fortnite-could-finally-return-to-ios-this-year-epic-games-teases-fortnite-s-return-to-ios/