Fortnite może nie wrócić na urządzenia Apple przez kolejne 5 lat


Bitwa prawna Epic Games i Apple trwa już od dłuższego czasu, a ostatnio widzieliśmy kilka drastycznych wydarzeń, ale pojawiły się kolejne wiadomości dotyczące powrotu Fortnite do sklepu iOS.

Podczas gdy Epic Games wypuszcza nowe treści do Fortnite, jak widzieliśmy w wydaniu sezonu 8, nadal walczą z gigantami technologicznymi, Apple, w sądzie.

Walka prawna między tymi dwiema korporacjami po raz pierwszy rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku, a od tego czasu widzieliśmy kilka poważnych przełomów w tej sprawie.

Jednym z takich przykładów jest niedawna decyzja ogłoszona na początku września, która ogłosiła zwycięstwo Apple z powodu naruszenia umowy przez Epic Games, co doprowadziło do spłaty prawie 3,5 miliona dolarów.

Teraz, dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, został powiadomiony o nowej oprawie, która może spowodować, że Fortnite nie wróci do App Store przez prawie pół dekady.

Epickie gry

Apple odniosło ogromne zwycięstwo w sądzie przeciwko Epic Games 10 września.

Fortnite może nie wrócić na urządzenia Apple przez kolejne 5 lat

Wraz z wiadomością, że Apple wygrywa prawną bitwę między dwiema potwornymi współpracami, w dniach po orzeczeniu sądu pojawiło się sporo wiadomości.

Z wieloma twórcami treści mobilnych Fortnite, takimi jak Ducky odchodzi od gry, mogą być zdruzgotani słysząc, że nie wydaje się prawdopodobne, aby Fortnite w najbliższym czasie powrócił do App Store.

Jest to nowy list otrzymany przez Tima Sweeneya, obecnego dyrektora generalnego i założyciela Epic Games. Sweeney odnotowany na Twitterze że „Wczoraj wieczorem Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie na czarnej liście ekosystemu Apple do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych, co może trwać nawet 5 lat”.

Ten nowy dokument zasadniczo oznacza, że ​​​​Fortnite nie wraca na urządzenia z systemem iOS nawet przez pół dekady, zamykając wszelką nadzieję, że fani Fortnite będą mogli zagrać w grę na swoim ulubionym smartfonie.

Source : https://www.dexerto.com/fortnite/fortnite-might-not-return-to-apple-devices-for-another-5-years-1659422/