Fortnite: Menedżer Donald Mustard odchodzi z Epic Games.

Z radością ogłaszamy powrót GamesBeat Next, który odbędzie się w październiku w San Francisco pod hasłem „Playing the Edge”. Aplikuj tutaj, aby zostać mówcą i odkryj tutaj możliwości sponsorowania. Podczas wydarzenia ogłosimy także 25 najlepszych startupów z branży gier jako „Game Changers” 2024. Złóż wniosek lub nominuj już dziś!

Odejście dyrektora kreatywnego Epic Games

Donald Mustard ogłosił w mediach społecznościowych, że w tym miesiącu odejdzie ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic Games. To duża zmiana dla Mustard i Epic, ponieważ Mustard w ogromnym stopniu przyczynił się do sukcesu Fortnite, który na przestrzeni lat wygenerował miliardy dolarów przychodów. Mustard spędził 25 lat w branży gier wideo.

Pracował przy takich tytułach jak Advent Rising. Był częścią zespołu, który w 2005 roku stworzył Chair Entertainment, stojąc za popularną grą mobilną Infinity Blade. Mustard pracował także nad takimi tytułami jak Undertow i Shadow Complex. Seria Infinity Blade przyciągnęła uwagę firmy Epic Games, twórców silnika gry Unreal, a firma Epic przejęła Chair Entertainment w 2008 roku.

Następnie Mustard kierował kilkoma projektami w Epic Games, w tym przyczynił się do sukcesu Fortnite w trybie Battle Royale.

Pożegnanie Donalda Mustarda

Mustard ogłosił wczoraj na X (dawniej Twitterze) swoją decyzję o rezygnacji w tym miesiącu ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic. Oto jego pełny tweet:

„Po niesamowitej podróży w tym miesiącu odchodzę na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic. Miałem zaszczyt spędzić prawie 25 lat w branży gier, współpracując z najbardziej utalentowanymi ludźmi na świecie i jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Od ambitnego Advent Rising, przez stworzenie ChAIR, w którym opracowaliśmy Undertow, Shadow Complex i trylogię Infinity Blade, po zaszczyt posiadania naszego małego zespołu w Epic – każdy nowy rozdział pozwolił mi zrobić coś nowego i oryginalnego. Jestem szczególnie dumny z tego, że przyczyniłem się do powstania i ewolucji Fortnite. »

„Jestem zaszczycony, że mogę być częścią zespołu, który każdego dnia stara się zapewniać „radość i zabawę” społeczności Fortnite! Uwielbiamy patrzeć, jak przeżywasz każdą chwilę – wyskakując po raz pierwszy z autobusu bojowego, oglądając rakietę przecinającą niebo, tańcząc z przyjaciółmi po Królewskim Zwycięstwie, wessając do czarnej dziury lub zmieciony do morza jako Wyspa upadnie, powróci – i tak dalej! Nie mogę się już doczekać, aby wraz z wami wszystkimi podzielić się przyszłością Fortnite jako gracz! Zespoły są w najlepszych rękach i pracują nad ogromnymi, oszałamiającymi i niesamowitymi projektami!!! »

„Jestem podekscytowany, że mogę spędzić czas z żoną i rodziną i jestem na zawsze wdzięczny @TimSweeneyEpic i rodzinie Epic Games. X: @DonaldMustard »

Motto GamesBeat dotyczące branży gier brzmi: „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy ? Chcemy pokazać Ci, jak ważne są dla Ciebie wiadomości, nie tylko jako decydenta w studiu gier, ale także jako fana gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i uczestniczyć w niej w angażujący sposób. Odkryj nasze briefingi.

Źródło: www.bing.com