Fortnite – Mistrzostwa Olimpijskie 2023. Bilety już w sprzedaży

Fortnite zostaje oficjalnym e-sportem olimpijskim

Minister sportu, Any Moser, deklarowała, że gry wideo nadal nie są uznawane za sport, ale Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że Fortnite będzie częścią jego olimpijskiego tygodnia e-sportu. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Singapurze.

Fortnite w sekcji „Strzelanie sportowe”

Popularna gra Battle Royale będzie częścią nowej sekcji wydarzenia „strzelanie sportowe”. Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier i ma mistrzostwa, które są częścią ekosystemu sportów elektronicznych.

Niestandardowa wyspa dla Fortnite

W celu włączenia Fortnite do tygodnia Olympic eSports, gra otrzyma niestandardową wyspę do wykorzystania w turnieju. Na wyspie rywalizować będzie 12 graczy z Fortnite Champion Series 2023.

Fortnite Creative Island

Specjalnie zaprojektowana Fortnite Creative Island, stworzona, aby odzwierciedlać e-sportowe zawody strzeleckie, wystawi na próbę celność strzelców wyborowych i zobaczy, jak poruszają się po środowisku gry, rywalizując o tytuł zwycięzcy Olympic Esports Series.

Zawodnicy Fortnite rywalizują o złoty medal

Zawodnicy Fortnite będą rywalizować o złoty medal olimpijski w sobotę 24 czerwca 2023 roku, a inne tytuły, takie jak Gran Turismo 7, NBA 2K23 i Eleven Table Tennis, również będą częścią harmonogramu e-sportu.

Bilety na sprzedaż

Bilety na wydarzenie już są w sprzedaży w cenie 10-15 dolarów.

Czy gry wideo stają się nową oficjalną twarzą sportu?

Chociaż zasadność tego rodzaju sportu jest nadal kwestionowana przez niektóre autorytety, nie można zaprzeczyć, że z roku na rok zyskują one na popularności.

Źródło: voonze.com.