Fortnite – oficjalny e-sport olimpijski 2023 – Singapur

Fortnite oficjalnie zostanie olimpijskim e-sportem

Fortnite dołączył do listy gier, które wezmą udział w inauguracyjnej Olympic Esports Series 2023 w czerwcu, stając się oficjalnym e-sportem olimpijskim.

Fortnite jako sport olimpijski

Wielu ludzi zastanawia się, czy e-sporty są prawdziwymi sportami. Teraz wiadomo, że Fortnite jest oficjalnym e-sportem olimpijskim. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) współpracuje z Narodową Radą Olimpijską Singapuru (SNOC) w celu zorganizowania pierwszej imprezy olimpijskiej poświęconej e-sportowi.

Jak Fortnite będzie funkcjonował jako sport olimpijski?

Prezes MKOl Thomas Bach powiedział kiedyś, że „zabójcze gry” nie pasują do igrzysk olimpijskich. Jednak Fortnite będzie naśladować swój najbliższy odpowiednik w sportach olimpijskich: strzelectwo sportowe. Specjalnie zaprojektowana Fortnite Creative Island, stworzona w celu odzwierciedlenia zawodów strzeleckich sportowych, wystawi na próbę celność strzelców wyborowych i zobaczy, jak poruszają się po środowisku gry, rywalizując o tytuł zwycięzcy Olympic Esports Series.

Kto weźmie udział w wydarzeniu?

W wydarzeniu tym weźmie udział 12 graczy z serii Fortnite Champion 2023 i zostanie wyemitowane 23 czerwca. Gran Turismo 7 to jedna z gier rozgrywanych w kategorii sportów motorowych, a Just Dance jest używany w kategorii sportów tanecznych. Pozostałe gry to tytuły, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, takie jak Virtual Taekwondo.

Kiedy i gdzie odbywa się wydarzenie?

Wydarzenie odbędzie się w Singapurze i zostanie wyemitowane 23 czerwca. Bilety są bardzo tanie, więc jeśli znajdziesz się w tym kraju w okolicach 23-25 ​​czerwca, może warto zajrzeć.

Źródło: vg247.com.