Fortnite: Gracz przechodzi z Diamentu do Srebra po utracie 917% z powodu oszusta.

Gracz Fortnite przeszedł z diamentu do srebra po przegraniu 917% w meczu rankingowym za rzekomą grę z oszustem.

Oszuści w Fortnite

Nawet przy systemie przeciwdziałającym oszustwom firmy Epic Games wciąż są gracze, którzy psują rozgrywkę innym. Pomiędzy hakowaniem ścian, asystami przy celowaniu itp. istnieje wiele sposobów, w jakie oszuści mogą zyskać przewagę.

Konsekwencje dla graczy

W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych tytułów, takich jak Valorant, oszuści nie zawsze są wyrzucani z gry, gdy zostaną złapani. Może to prowadzić do sytuacji, w których sankcja następuje po zakończeniu gry.

Gracze, którzy zdecydują się na uzupełnienie drużyn podczas ustawiania się w kolejce, mogą przypadkowo spotkać oszustów dołączających do ich drużyny. Tak twierdzi użytkownik Reddita, który twierdzi, że padł ofiarą.

Doświadczenia gracza Fortnite

Na forum Fortnite Reddit pojawił się post z pytaniem, jak można było przegrać prawie 1000% w jednym meczu rankingowym. Do tego dołączono zrzut ekranu potwierdzający ich twierdzenie.

Komentatorzy szybko odpowiedzieli, stwierdzając, że problem najwyraźniej był związany z grą gracza z oszustem. Aby wzmocnić tę teorię, zapytali gracza, czy otrzymał jakieś ostrzeżenie w tej sprawie.

„Tak, otrzymałem ostrzeżenie i nie grałem z żadnymi oszustami” – powiedział gracz. „Jestem pewien, że moi przyjaciele nie oszukują, ale grałem w losowe duety. »

Inni gracze wyrazili współczucie dla gracza, który spadł o kilka poziomów. Zapewnili go jednak, że gra w niższych rankingach pozwoli im szybko awansować.

Epic Games podejmowało w przeszłości działania przeciwko oszustom, ale niewiele wiadomo na temat kar, jakie grożą niewinnym graczom. Uzupełniając drużyny, gracze mogliby łatwo zostać powiązani z oszustami, co mogłoby skutkować tego typu drastycznymi karami.

Źródło: www.dexerto.com