Fortnite: Forgotten Game Mode bije rekordy sezonu OG

Fortnite: Tryb Ratowania Świata bije rekordy

Dawno zapomniany tryb Ratowanie Świata w Fortnite osiągnął bezprecedensowy wzrost liczby aktywnych graczy. Kiedy wypuszczono Fortnite Battle Royale, było to zjawisko prawdziwie globalne. Prawie wszyscy w społeczności graczy o niej słyszeli i w krótkim czasie zyskała ona światową popularność.

To był rzeczywiście nieoczekiwany wynik dla Epic Games w momencie premiery. Tak naprawdę tryb Battle Royale miał być po prostu dodatkiem do Fortnite, a Ratowanie Świata miało być głównym trybem rozgrywki. Nie udało się jednak przyciągnąć graczy zgodnie z oczekiwaniami.

Powrót na górę kampanii Ratowanie Świata

Akcja Save the World oficjalnie przekroczyła granicę 50 000 graczy przy niemal 52 000 aktywnych graczy jednocześnie, co stanowi najwyższy wynik od premiery Discovery! Jest to prawdopodobnie spowodowane liczbą graczy powracających do Fortnite na sezon OG.

Co istotne, w zeszłym tygodniu tryb OG Battle Royale w Fortnite również odnotował „największy dzień w historii” pod względem liczby graczy. Bez wątpienia nowy sezon Fortnite przyciągnął uwagę i zainteresowanie tysięcy użytkowników, zarówno aktywnych, jak i powracających graczy.

Nadzieja na nowe życie dla kampanii Ratowanie Świata

Wygląda na to, że choć tryb Battle Royale przypadł do gustu wielu fanom, kilku fanów zdecydowało się dać jeszcze jedną szansę trybowi Ratowanie Świata. Ta płyta skłoniła także fanów do zastanowienia się, czy Epic Games w końcu ponownie zainwestuje w ten tryb.

Fani klasycznego trybu gracz kontra środowisko (PvE) byli zadowoleni, widząc ten wzrost liczby graczy, co wzbudziło nadzieję, że być może Epic Games będzie w stanie ponownie udostępnić tryb Ratowanie Świata. Jeśli twórcy to zrobią, udowodni to również, że Fortnite to nie tylko gra w trybach Battle Royale i Creative.

Źródło: sportsmanor.com