Fortnite Dragon Ball: jak zdobyć Kamehameha i nowe skórki


Atak specjalny Kamehameha jest nieco obezwładniony, przetaczając się przez przeciwników w kilka sekund – dokładnie dlaczego gracze go uwielbiają

Aby uczcić premierę Dragon Ball Super: Super Hero w kinach, postacie (i nie tylko) z popularnej japońskiej serii manga pojawiły się w grze, przynosząc ze sobą wszelkiego rodzaju ekscytujące dodatki.

Nawet jeśli nie znasz podstawowego materiału, niektóre najnowsze aktualizacje gry są tak bombastyczne, że będziesz chciał je zdobyć, niezależnie od tego, czy byłeś wcześniej fanem Goku i innych, czy nie.

Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Jak zdobyć specjalny atak Kamehameha

Specjalny atak Kamehameha, potężny wiązka energii zabijająca przeciwników wyzwolona w powietrzu, jest prawdopodobnie ulubionym nowym dodatkiem graczy, który pojawia się w crossoverze Dragon Ball.

Ruch musi zostać zdobyty, zanim będzie można go użyć i wydaje się nieco obezwładniony, przetaczając się przez przeciwników w kilka sekund – ale właśnie dlatego gracze go uwielbiają.

Oznacza to, że obserwowanie Johna Wicka, który dostał Kamehameha przez LeBrona Jamesa, nie jest już tylko marzeniem…

Aby uzyskać dostęp do specjalnego ataku, musisz udać się do jednego z wielu obszarów na mapie, gdzie na pewno znajdziesz Kamehameha.

(Zdjęcie: Epickie gry)

Istnieją trzy automaty sprzedające smocze kule, które sprzedają Kamehameha w zamian za sztabki złota i można je znaleźć pod adresem:

  • Wewnątrz Rave Cave w kierunku południowego wejścia
  • W północnym budynku na Ridgeline Racer Station, na zachód od Coney Crossroads
  • U podstawy zachodniego budynku ekranu w Rocky Reels

Kamehameha można również zdobyć za pomocą sztabek złota od jednej z postaci Fortnite, Bulmy, którą można znaleźć po powrocie do obszaru treningowego na małej wyspie na wodzie na wschód od Sanktuarium.

Wreszcie, kapsuły Capsule Corp można znaleźć, badając ich ślady na niebie, a następnie zbliżając się do ich świecącej pozycji; kiedy wchodzą w interakcję, dają Kamehameha.

Każdą Kamehameha można wystrzelić trzy razy, z przerwą między kolejnymi wybuchami, aby uniemożliwić graczom natychmiastowe powtórzenie niezwykle potężnego ataku.

Ponieważ możesz nosić tylko jedną Kamehameha na raz, próba podniesienia drugiej natychmiast zastąpi ją tą, którą aktualnie masz w ekwipunku.

Co jeszcze nowego?

Największym dodatkiem do Fortnite w ramach wydarzenia crossover Dragon Ball są cztery postacie, wszystkie przedstawione w jasny, „cel-shaded” (tj. kreskówkowy) sposób, dostępne jako skórki w ItemShopie.

Te postacie to Son Goku, Vegeta, Bulma i Beerus; zarówno Goku, jak i Vegeta mają trzy alternatywne style i wbudowane emotikony ładowania.

W grze pojawiła się teraz także nowa „Uwolniona Moc!” z zadaniami i nagrodami dostępnymi dla wszystkich graczy do 30 sierpnia.

Wykonywanie zadań zwiększa poziom mocy gracza i zapewnia mu smocze kule, a także inne gadżety, takie jak plecy, emotki, spraye i poziomy przepustki bitewnej.

Ukończenie wszystkich zadań zapewnia Szybowiec Shenron, oparty na życzeniu smoka z tradycji Dragon Ball.

Na czas trwania wydarzenia Dragon Ball tablice z nagrodami na wyspie zostały zastąpione tablicami Versus w trybie Battle Royale.

Jeśli dwóch graczy wejdzie w interakcję z tymi planszami, ich lokalizacje zostaną pokazane na mapach drugiej strony i będą mieli pięć minut na odnalezienie się nawzajem, pokonanie przeciwnika i odniesienie zwycięstwa.

Jak mogę wziąć udział w Turnieju Mocy?

Tournament of Power, turniej duetów, odbywa się 18 sierpnia w ciągu trzech godzin.

To jedyna konkurencyjna lista odtwarzania, w której gracze mogą korzystać z potężnych przedmiotów Kamehameha i Nimbus Cloud.

Aby konkurować, po prostu przejdź do zakładki „Konkurencja” Turnieju Mocy ze swoim partnerem w duecie; pamiętaj, że aby wziąć udział w zawodach, obaj musicie mieć włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoich kontach Epic, a każde konto powinno mieć co najmniej 50 poziom.

Turniej odbędzie się w czwartek 18 sierpnia, a szczegółowy harmonogram dla Twojej lokalizacji znajdziesz w zakładce Rywalizuj.

Każdy gracz będzie miał trzygodzinne ramy czasowe na rozegranie do 10 meczów.Źródło : https://www.nationalworld.com/culture/gaming/fortnite-dragon-ball-kamehameha-new-skins-goku-beerus-vegeta-3812333