Fortnite dodaje Unreal Editor w przyszłym tygodniu, udostępniając narzędzia twórcy podobne do Roblox


Epic dodaje Unreal Editor do Fortnite w przyszłym tygodniu, w środę, 22 marca, umożliwiając graczom projektowanie i publikowanie własnych treści à la Roblox.

Unreal Editor wzmocni istniejący tryb kreatywny Fortnite o zestaw nowych narzędzi i przepływów pracy, w tym import niestandardowych zasobów, modelowanie, materiały i efekty wizualne, sekwencer i platformę kontrolną. Dla twórców oznacza to, że będą mogli publikować własne wyspy bezpośrednio w Fortnite, aby miliony innych graczy mogły je odkrywać i wchodzić z nimi w interakcje.

Równie ekscytujące jest to, co to wszystko oznacza dla graczy, którzy nieuchronnie zobaczą jeszcze bardziej zróżnicowaną i nieograniczoną gamę treści tworzonych przez użytkowników w Fortnite. Chociaż niewątpliwie przyniesie to większy wachlarz niestandardowych treści w trybie kreatywnym, Epic wyjaśnił, że użytkownicy nie będą mieli dostępu do pełnego zakresu narzędzi Unreal Engine.Źródło : https://www.gamesradar.com/fortnite-adds-unreal-editor-next-week-enabling-roblox-like-creator-tools/