Fortnite dodaje nowe tryby gry inspirowane Lego, Rock Band i Rocket League

Fortnite: Epic Games ogłasza nadejście trzech nowych doświadczeń

Epic Games doda w tym tygodniu trzy nowe „doświadczenia” do Fortnite, w tym tryb przetrwania, tryb wyścigowy inspirowany Rocket League oraz tryb muzyczny stworzony przez Harmonix.

Epic Games wprowadza innowacje w postaci trybu przetrwania Lego

Pierwszym trybem ogłoszonym przez Epic Games jest przygoda survivalowa w stylu Lego, zatytułowana „Lego Fortnite”. Tryb ten zaoferuje „otwarte światy” łączące konstrukcję Lego z uniwersum Fortnite. Jego premiera zaplanowana jest na 7 grudnia.

O Lego Fortnite krążą plotki już od jakiegoś czasu, a jego ogłoszenie jest wydarzeniem bardzo wyczekiwanym przez fanów.

Tryb wyścigowy inspirowany Rocket League

Drugi tryb, który pojawi się w przyszłym tygodniu, to bardzo szybki tryb wyścigowy o nazwie Rocket Racing, inspirowany Rocket League, wyprodukowanym przez firmę Psyonix. Podczas tego naddźwiękowego wyścigu gracze będą mogli wraz z przyjaciółmi wpadać w poślizg, latać i przyspieszać. Premiera zaplanowana na 8 grudnia.

Muzyczna przygoda z Fortnite Festival

Wreszcie Fortnite Festival to gra muzyczna, która pozwala graczom stworzyć zespół ze znajomymi i wspólnie odtwarzać hity różnych artystów, w tym The Weeknd. Tryb ten został opracowany przez Harmonix, twórcę Rock Band i będzie dostępny w grze od 9 grudnia.

Te trzy nowe tryby rozgrywki nie są specjalnie zaskoczeniem, gdyż o ich pojawieniu się w Fortnite mówiło się już głośno od kilku lat. Jednak zapowiedź ich jednoczesnego pojawienia się w tym samym tygodniu na początku 5. rozdziału Fortnite to świetna wiadomość dla graczy. Wygląda na to, że pogłoski o skali nowego rozdziału Fortnite’a były zasadne.

Źródło: www.thegamer.com