Fortnite Creator Epic Games otrzymał nakaz zwrotu 245 milionów dolarów


Fortnite Deweloper Epic Games został zobowiązany do wypłacenia 245 milionów dolarów zwrotu pieniędzy w celu uregulowania oskarżeń o używanie „ciemnych wzorców w celu nakłaniania graczy do niechcianych zakupów”, poinformowała w tym tygodniu Federalna Komisja Handlu w komunikacie. Decyzja ta jest następstwem pakietu ugody osiągniętego w grudniu, w ramach którego Epic Games zostało ukarane grzywną w łącznej wysokości 520 milionów dolarów w odpowiedzi na zarzuty naruszenia prywatności i niezamierzone opłaty. 245 milionów dolarów, które ma zapłacić Epic Games, trafi do FTC, która następnie wykorzysta te pieniądze do zwrotu pieniędzy tym, którzy uważają, że zostali dotknięci tymi rzekomo wprowadzającymi w błąd praktykami sprzedaży.

W komunikacie wydanym w środę FTC twierdzi, że Epic Games używało „ciemnych wzorców” z zamiarem skłonienia konsumentów w każdym wieku – zwłaszcza dzieci – do dokonywania niezamierzonych zakupów w grze. Odbywało się to poprzez stosowanie zakupów za jednym przyciskiem i brak wymagań dotyczących jakiejkolwiek zgody rodziców przy zakupie czegoś. Zasadniczo dzieci mogły udać się do sklepu z przedmiotami i kupić rzeczy za naciśnięciem jednego przycisku, praktyka, która mogłaby z łatwością zebrać całkiem niezłą sumę, gdyby młodszy gracz został pozostawiony bez opieki. Kolejną skargą FTC do Epic Games było to, że Fortnite podobno twórca miał zablokowane konta, które kwestionowały te opłaty w firmach obsługujących karty kredytowe.

W tym celu FTC zmusza teraz Epic Games do wypłaty 245 milionów dolarów zwrotu pieniędzy i zmusza firmę do zmiany praktyk biznesowych w odniesieniu do sposobu dokonywania zakupów i kwestionowania. Widzieliśmy już wcześniej niektóre z tych zmian, takie jak Epic Games, które sprawiły, że gracze musieli teraz przytrzymać przycisk, aby kupić coś w sklepie z przedmiotami, zamiast pojedynczego naciśnięcia, ale FTC formalizuje teraz potrzebę tego rodzaju zmiany.

„Zgodnie z nakazem FTC Epic musi zapłacić 245 milionów dolarów, które zostaną wykorzystane na zwrot pieniędzy dla konsumentów” – czytamy w komunikacie FTC. „Nakaz zabrania również Epic obciążania konsumentów za pomocą ciemnych wzorców lub obciążania konsumentów w inny sposób bez uzyskania ich zgody. Ponadto nakaz zabrania Epic blokowania konsumentom dostępu do ich kont w celu kwestionowania nieautoryzowanych opłat”.

FTC powiedział, aby udać się tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu zwrotu pieniędzy, jeśli uważasz, że należy Ci się zwrot pieniędzy z powodu tych praktyk w sklepie z przedmiotami.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6411dd75193744f29f225c2c6a6aea03&url=https%3A%2F%2Fcomicbook.com%2Fgaming%2Fnews%2Ffortnite-epic-games-pay-245-million-refunds%2F&c=18327363130892783560&mkt=fr-fr