Fortnite: co się stało z koncertem Eminema w ten weekend?

Katastrofa Wielkiego Wybuchu w Fortnite

W ubiegłą sobotę firma Epic Games była gospodarzem wydarzenia Big Bang, które zapewniło nowe wrażenia w ukochanej grze bitewnej Fortnite, a także występ muzyczny rapera Eminema. Jednak wielu fanów, np. Isobel Bushell, doświadczyło problemów technicznych podczas oglądania wydarzenia na żywo.

Isobel Bushell, 19-letnia administratorka biura mieszkająca w East Sussex w Anglii, musiała czekać w godzinnej kolejce, zanim ostatecznie przegapiła rozpoczęcie wydarzenia. Mimo że Epic Games obiecało zaoferować więcej występów osobom takim jak pani Bushell, które nie mogły obejrzeć wydarzenia na żywo, wielu fanów utknęło w kolejkach godzinami, tracąc możliwość oglądania w czasie rzeczywistym.

Wspólne reakcje

W mediach społecznościowych wielu fanów zgłaszało podobne problemy, wyrażając swoje niezadowolenie z powodu braku możliwości oglądania na żywo. Niektórzy zauważyli swoje rozczarowanie, że obejrzeli transmisję, zamiast być świadkami wydarzenia w czasie rzeczywistym z innymi fanami. Jednak niektórzy widzowie nadal mogli oglądać wydarzenie na żywo i cieszyć się krótkim występem Eminema, chociaż niektórzy żałowali, że część muzyczna wydarzenia była zbyt krótka.

To nie pierwszy raz, kiedy muzyk organizuje tego typu wirtualny koncert. W 2020 r. koncert Lil Nas X zorganizowany przez popularną platformę gier dla dzieci Roblox w ramach czterech występów obejrzano 33 miliony razy. Fortnite gościł także występy takich artystów jak Travis Scott i Ariana Grande.

Ostatecznie fani tacy jak Isobel Bushell byli zmuszeni zrezygnować z oglądania wydarzenia na żywo i zadowolić się obejrzeniem powtórki następnego dnia. Dla wielu fanów najbardziej brakuje im wspólnego oglądania wydarzenia w czasie rzeczywistym z innymi fanami.

Źródło: www.bing.com