Fortnite Champion Series zmienia format, zachowując pulę nagród w wysokości 10 milionów dolarów


Fortnite Champion Series (FNCS) powraca w 2023 roku — wraz z pulą nagród w wysokości 10 milionów dolarów do rozdysponowania przez cały rok. Jednak w tym roku Mistrzostwa Świata FNCS zostaną ponownie sformatowane, aby były bardziej podobne do innych e-sportów dzięki nowej, skoncentrowanej na głównych strukturach.

Sezon Fortnite Champion Series zostanie podzielony na trzy turnieje główne, z których każdy będzie trwał łącznie pięć tygodni. Duety będą rywalizować online o miejsce w finałach tego tygodnia. Duety, które rywalizują w cotygodniowych finałach, będą zdobywać punkty serii na podstawie ich wyników. 40 najlepszych duetów automatycznie awansuje do Wielkiego Finału tego kierunku głównego. Drużyny z miejsc od 41. do 90. nadal będą miały szansę na zdobycie jednego z ostatnich 10 miejsc podczas Tygodnia Przepięć.

Pierwsze Wielkie Wielkie Finały odbędą się w marcu. Drużyny z całego świata będą rywalizować o część z puli nagród wynoszącej 2 miliony dolarów. Epic planuje uruchomić łącznie trzy główne kierunki od lutego do sierpnia, z których każdy przyzna łącznie 2 miliony dolarów.

Drużyny, które nie zakwalifikują się do FNCS Global Championship 2023 podczas turniejów głównych, nadal będą miały szansę konkurować, zdobywając miejsce w FNCS Last Chance Major. Jednak te zespoły będą musiały rywalizować z dolnego przedziału.

Sezon rywalizacji zakończy się w czwartym kwartale turniejem osobistym w Kopenhadze w Danii. 75 najlepszych drużyn z całego świata zagra o część z pozostałych 4 milionów dolarów nagród pieniężnych.

Mistrzostwa świata FNCS przeznaczyły określoną liczbę kwalifikujących się miejsc dla każdego regionu. Późniejsze kierunki generalnie przyznają więcej kwalifikujących się miejsc.

Region Łączna liczba miejsc kwalifikacyjnych
Europa 26
NA Wschód 15
NA Zachód 8
Brazylia 8
Oceania 5
Bliski Wschód 5
Azja 8

Epic będzie transmitować każde wydarzenie w języku angielskim, portugalskim i japońskim. Ponadto nadawcom zostanie zapewniony czysty kanał, który umożliwi streamerom organizowanie własnych wspólnych transmisji i imprez oglądania. Nie jest jasne, czy zawodnicy będą mogli transmitować wydarzenie z własnej perspektywy. To tradycyjnie zwiększało oglądalność i pozwalało konkurentom Fortnite z powodzeniem budować własne marki.

Więcej informacji na temat harmonogramu i formatu można znaleźć tutaj.

Credo GamesBeat gdy obejmuje branżę gier, „tam, gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważne są dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako decydenta w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i czerpać z niej radość. Odkryj nasze briefingi.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63bfcc1cd05f4e34a3f8ed46238a1921&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2Fgames%2Ffortnite-champion-series-fncs-2023-format-10m-prize-pool%2F&c=14116234711704108985&mkt=fr-fr