Fortnite bije roczne rekordy oglądalności na Twitchu dzięki powrocie mapy OG

Powrót mapy OG Fortnite wywołuje niespotykane dotąd emocje, bijąc nowy rekord Twitcha w 2023 r. Ale co spowodowało tę falę popularności gry? Nostalgiczna aktualizacja.

Powrót do nostalgii

Firma Epic Games zdecydowała się cofnąć o krok i przywrócić mapę OG, aby gracze mogli od razu zanurzyć się w tym doświadczeniu. W rezultacie gracze Fortnite odkopali swoje stare ikony i znaleźli się w kultowych lokalizacjach, takich jak Tilted Towers, pokazując, jak długo niektórzy z nich są fanami gry.

Obiecujący miesiąc

Listopad 2023 już zapowiada się na ważny miesiąc dla Fortnite. Rośnie nie tylko liczba graczy, ale także liczba osób oglądających i transmitujących strumieniowo gry Fortnite na Twitchu. Według SullyGnome, witryny śledzącej dane o oglądalności na Twitchu, Fortnite podwoił swoją szczytową oglądalność w okresie od września 2023 r. do października 2023 r., osiągając prawie 590 000 osób.

Odnowione zainteresowanie

Rekord wszechczasów oglądalności gry został ustanowiony w sierpniu 2020 roku i wyniósł ponad 2 000 000 widzów. Jednakże ten gwałtowny wzrost w ciągu ostatniego miesiąca wyraźnie wskazuje, że rynek gier przeżywa znaczne ożywienie. Należy zauważyć, że wzrost ten miał miejsce w październiku, zanim gracze uzyskali dostęp do klasycznej zawartości.

Obiecujące liczby

3 listopada, kiedy oryginalna mapa powróciła z nową aktualizacją, szczytowa oglądalność na Twitchu wzrosła do prawie 800 000 użytkowników. Będziemy nadal uważnie monitorować te liczby, aby sprawdzić, czy Fortnite będzie w stanie pobić swój rekord z 2020 roku.

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, przewodniki i aktualizacje dotyczące Fortnite, zapoznaj się z pełną ofertą Dexerto tutaj.

Źródło: www.bing.com