Festiwal Fortnite: Graj za pomocą kontrolerów instrumentów na wszystkich platformach

W Fortnite Festival wreszcie można grać na kontrolerach instrumentów. Ta bardzo pożądana funkcja jest naturalną ewolucją Fortnite Festival, pozwalającą uczestnikom zanurzyć się w tym doświadczeniu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak grać w Fortnite Festival za pomocą kontrolerów instrumentów

Aby skorzystać ze sterowników instrumentu, należy przede wszystkim wejść na Scenę Główną. Jeśli masz podłączony obsługiwany kontroler gitarowy i działa on poprawnie, powinieneś zauważyć opcję wyboru Pro Lead i Pro Bass.

Pro Lead i Pro Bass są przeznaczone wyłącznie dla kontrolerów gitarowych i jako takie grają inaczej niż oryginalne fragmenty piosenek z festiwalu Fortnite, w sposób przypominający Guitar Hero i Rock Band.

Partie utworów Pro Lead i Pro Bass obejmują nuty młotkowane i ściągane. Kiedy połączysz kropki, możesz uderzać w te nuty bez brzdąkania na gitarze! Dodatkowo każdy kanał ma kolorowe nuty odpowiadające przyciskom na kontrolerze gitarowym. Niestety efekt działania paska vibrato jest, przynajmniej na razie, czysto wizualny.

Spodziewaj się ciągłych ulepszeń w zakresie kompatybilności instrumentów, a także nowych instrumentów! Epic Games obiecuje kontynuować rozszerzanie kompatybilności instrumentów na festiwalu Fortnite, zaczynając od kluczowych dostosowań i obsługi dodatkowych kontrolerów gitarowych na PC.

Obsługiwane kontrolery instrumentów na PlayStation 4 i PlayStation 5

W Fortnite Festival możesz grać na PS4 i PS5 za pomocą następujących kontrolerów instrumentów:

Bezprzewodowy kontroler gitarowy RIFFMASTER dla PlayStation 4 i PlayStation 5

Gitara RockBand 4 Rivals Wireless Fender™ Jaguar na PlayStation 4

Gitara RockBand 4 Wireless Fender™ Stratocaster™ na PlayStation 4

Kontrolery instrumentów obsługiwane na Xbox Series X|S, Xbox One i PC

Fortnite Festival na Xbox Series X|S, Xbox One i PC obsługuje następujące kontrolery instrumentów:

Bezprzewodowy kontroler gitarowy RIFFMASTER do konsoli Xbox Series X|S, Xbox One i komputera PC

Gitara RockBand 4 Rivals Wireless Fender™ Jaguar na konsolę Xbox One

(Do użytku na komputerze PC wymaga adaptera bezprzewodowego Microsoft Xbox One dla systemu Windows 10)

Gitara RockBand 4 Wireless Fender™ Stratocaster™ na konsolę Xbox One

(Do użytku z komputerem PC wymaga adaptera bezprzewodowego Microsoft Xbox One dla systemu Windows 10)

Jeśli jesteś podobny do nas i zaczynałeś skromnie w Guitar Hero i Rock Band, czas odkurzyć swój stary kontroler gitarowy i wejść na scenę główną! Fortnite Festival zawiera także nowe tabele wyników dla Pro Lead i Pro Bass, dzięki którym dowiesz się, na czym stoisz wśród użytkowników kontrolerów gitarowych.

Obecnie ograniczone do kontrolerów gitarowych, ale jeśli w przyszłości uda Ci się stworzyć zestaw perkusyjny i mikrofon, ta strona zostanie zaktualizowana o wszystko, co musisz wiedzieć.

Nowy sezon Festiwalu Fortnite oznacza zupełnie nową przepustkę festiwalową i nagrody w postaci bransoletek! Śledź naszą stronę główną Fortnite w serwisie GGRecon, aby uzyskać więcej treści związanych z Fortnite.

Źródło: www.ggrecon.com