Fani Warzone oskarżają mapę Las Almas o kradzież kultowej lokalizacji Fortnite

Zbliża się era Las Almas, a fani szaleją z niecierpliwości. Nadchodząca mapa Warzone była przedmiotem wielu spekulacji, a wielu zastanawiało się, czy zastąpi Al Mazrah, czy po prostu będzie dodatkiem do istniejącej puli map. Niezależnie od tego jasne jest, że Las Almas jest teraz na celowniku.

Nowe zwiastuny Las Almas

Ostatnia partia zwiastunów ujawniła ekscytujące szczegóły na temat mapy Las Almas Warzone. Fani odkryli, że część mapy wydaje się być inspirowana inną popularną grą typu Battle Royale.

Tworzenie mapy Las Almas było długim procesem, a jej oryginalna wersja pojawiła się nawet w kampanii Modern Warfare 2 prawie rok temu. Najnowsze zwiastuny Call of Duty potwierdzają, że oryginalna mapa rzeczywiście jest autentyczna.

Najnowsze zwiastuny przedstawiają mapę Outbreak, która będzie wykorzystywana w trybie crossover Zombie i DMZ. Ujawniono, że jest to ta sama lokacja, w której toczy się akcja Warzone. Zwiastuny przedstawiają powiększoną wersję mapy kampanii, z tym samym układem i podejrzanie podobnym punktem zainteresowania (POI).

Fani oskarżają Warzone o kopiowanie Fortnite

W południowo-wschodniej części nowego zwiastuna widać odizolowaną wyspę otoczoną wodą. Dostęp na tę wyspę można uzyskać jedynie poprzez przepłynięcie, wylądowanie bezpośrednio na niej lub podróż łodzią. Fani szybko dokonali porównań do kultowego Jeziora Łupów w Fortnite, które znajdowało się tuż pod Wykrzywionymi Wieżami i stało się centralnym punktem intensywnych bitew i strategii końcowych.

Na oryginalnej mapie z MW2 wyspa ta znajduje się w bardziej centralnym miejscu, podobnie jak Loot Lake w Fortnite. Jednak w przeciwieństwie do Fortnite, nad jeziorem Las Almas będą napływać rzeki zarówno ze wschodu, jak i zachodu, skutecznie dzieląc mapę na północ i południe. Obecność zaledwie kilku mostów może stanowić poważną przeszkodę dla drużyn próbujących rotować przez środek mapy.

Więcej fragmentów mapy Warzone zostanie zaprezentowanych 5 października na CoD Next, pokazując mapę Las Almas w stanie nieumarłych, gdy pojawią się zombie.

Źródło: www.ggrecon.com