Fani Fortnite niezadowoleni z ograniczeń wiekowych nałożonych na kosmetyki

Nowy kontrowersyjny krok dla Fortnite

Fortnite przeżywa obecnie renesans, z 45 milionami graczy w ciągu jednego dnia na mapie OG. Wydaje się jednak, że ten dobry czas dobiega końca, gdyż Epic Games ujawniło nowy, kontrowersyjny system ograniczeń dla młodych ludzi. System ten ogranicza kosmetyki, a nawet wyspy dla nieletnich, wywołując konsternację wśród ogromnej i młodej społeczności gry.

Konfigurowanie systemu

Na blogu Fortnite firma Epic ogłosiła, że ​​ten nowy system przypisze określoną klasyfikację wyspom (lub doświadczeniom) stworzonym przez graczy w Fortnite, a także każdemu indywidualnemu przedmiotowi kosmetycznemu. Gracze korzystający z niekompatybilnych kosmetyków zostaną automatycznie zastąpieni sprzętem domyślnym, wywołując konsternację wśród fanów, którzy zapłacili przede wszystkim za przywilej noszenia tego przedmiotu za prawdziwe pieniądze. Epic twierdzi, że to posunięcie ma na celu „pomóc rodzicom i graczom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących tysięcy gier i innych atrakcji dostępnych w Fortnite”.

Wpływ na graczy

Warto zauważyć, że Battle Royale i Zero Build, które są zdecydowanie najpopularniejszymi wyspami lub doświadczeniami w grze, mają ocenę T dla nastolatków, a zatem nie podlegają im ograniczenia kosmetyczne. Mimo to zrozumiałe jest uczucie irytacji z powodu zapłaty za kosmetyki i braku możliwości ich wykorzystania podczas przeglądania treści generowanych przez użytkowników.

Opinie graczy

Co sądzisz o tej ostatniej decyzji Epic? Czy niepokoi Cię ta perspektywa, czy też wygląda to jak burza w filiżance herbaty? Daj nam znać swoje komentarze w poniższej sekcji.

[source fortnite.com]

Źródło: www.bing.com