Yuga Labs zatrudnia Mike’a Seaversa na stanowisko dyrektora ds. technologii.

Yuga Labs zatrudnia nowego dyrektora ds. technologii, Mike’a Seaversa, aby pomóc w uruchomieniu Otherside

Po zatrudnieniu Daniela Alegre jako nowego dyrektora generalnego, Yuga Labs, twórca Bored Ape Yacht Club i Otherside, zatrudnia kolejnych liderów branży gier, aby pomóc w uruchomieniu jednorożca. Firma ogłosiła dzisiaj, że zatrudniła Mike’a Seaversa, który wcześniej pracował u dewelopera League of Legends Riot Games i twórcy Fortnite Epickie gry jako nowy dyrektor ds. technologii.

W Riot pracował przez siedem lat po stronie inżynieryjnej i technicznej, kończąc jako Chief Technology Officer, jednocześnie wspierając popularne gry, takie jak League of Legends, Legends of Runeterra i Valorant. Był wówczas dyrektorem generalnym start-upu AppOnboard zajmującego się technologią gier, który zebrał 20 milionów dolarów w ramach finansowania serii C na silnik gry Buildbox. Następnie spędził niecałe dwa lata w Epic Games jako wiceprezes ds. rozwoju, gdzie nadzorował rozwój produktów na platformach Epic i zespół inżynierów Fortnite.

„Mike ma udokumentowane osiągnięcia we wprowadzaniu organizacji na wyższy poziom i podziela naszą wizję tego, jak ważna dla przyszłości internetu będzie tożsamość cyfrowa i społeczność” — powiedział Alegre w oświadczeniu.

Nowa rola Seaversa to kolejny znak, że Yuga Labs poważnie traktuje swoją grę w grach – i chce nadchodzącego Otherside metawszechświat mimo wszystko gra okazała się hitem słabnący entuzjazm nad szumem Metaverse. Druga strona wygląda jak społeczna gra MMORPG, w której gracze mogą wykonywać zadania i zanurzać się w świecie 3D.

Yuga Labs dominuje w sprzedaży NFT

Według niedawnego raportu DappRadar, ekosystem NFT firmy Yuga — który obejmuje znudzone małpy Mutant Apes, CryptoPunks, Meebits i inne — stanowiło prawie 35% całego wolumenu sprzedaży NFT od października 2022 r. do marca 2023 r. Gra Otherside firmy Yuga Labs jest jak dotąd najbardziej udaną kolekcją NFT „metaverse”, z łącznym obrotem w wysokości około 322 milionów USD w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i prawie 1,25 miliarda USD do tej pory (na CryptoSlam). ApeCoin stała się również najpopularniejszą kryptowalutą związaną z grami, z ok. 1,48 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej.

„W mojej karierze były rzadkie momenty, w których czułem, że nowa technologia tworzy prawdziwą zmianę paradygmatu dla świata” – powiedział Seavers w oświadczeniu. „Rozpoznaję, że Web3 to jeden z tych momentów i jestem absolutnie podekscytowany dołączeniem do Yuga Labs, aby pomóc zapoczątkować nową erę Internetu, która zmieni świat na lepsze”.

Zatrudnienie Seaversa ma pomóc Yuga Labs w dalszym rozwoju i wizji, aby stać się wiodącą platformą Web3 w czołówce społeczności i zaangażowania społecznego, poprzez media i rozrywkę. Obecny CTO Yuga Labs, Kerem Atalay, obejmie rolę doradcy ogłoszenie gdy Seavers rozpocznie pracę w firmie 22 maja.

Źródło: Yahoo! Finance.