Epickie gry otwarte na Blockchain po zbanowaniu Steam, ale bez „Fortnite” NFT


Wygląda na to, że Epic zabiega o specyficzną niszę rynkową po zakazie Steam dotyczącym gier typu blockchain, które umożliwiają handel kryptowalutami z platformy.

Tim Sweeney z Epic zrobił sobie przerwę po tym, jak oskarżył Apple na Twitterze o komentarz na temat sytuacji i miał kilka pozytywnych słów do powiedzenia na temat blockchain w ogóle, co nie jest problemem, który według Steama jest taki:

Istnieje jednak różnica między blockchainem jako koncepcją a czymś, co wykorzystuje blockchain, jak NFT, czymś, co do czego Sweeney ma jasną i przeciwną pozycję. Krótko mówiąc, uważa, że ​​rynek jest zbyt przepełniony oszustwami:

Pierwszą rzeczą, do której twój umysł może się podskoczyć, podobnie jak mój, gdy usłyszysz, że Epic potencjalnie obejmuje gry oparte na technologii blockchain jest coś w rodzaju, powiedzmy, Fortnite sprzedający unikalną postać nie jako skórkę, którą można kupić w dużej mierze, ale jako NFT, cyfrowy przedmiot o wyjątkowej i wyjątkowej wartości. Ale Sweeney nie wydaje się na to otwarty i nie spodziewałbym się, że zmieni się to w najbliższym czasie, nawet jeśli Epic nie zakazuje rzeczy opartych na blockchain, takich jak Steam.

To ciekawe zderzenie dwóch różnych wizji Metaversów, które oczywiście pewnego dnia mogą się połączyć w jedną wizję. W tłumie blockchainów, krypto, NFT nieustannie przyozdabiają się „fundamentem metaverse” lub innym równie okazałym terminem, podczas gdy inny obraz metaverse niekoniecznie ma związek z blockchainem, a raczej po prostu istnieje jako ogromny, współdzielony cyfrowy świat, w którym możesz robić takie rzeczy, jak udział w wirtualnym koncercie Ariany Grande w przebraniu Batmana, co jest stroną Fortnite. Firmy takie jak Epic czy Roblox wydają się bliższe tradycyjnej wizji sci-fi metaverse niż to, co widzimy w przypadku kryptowalut / blockchain. Tymczasem Facebook jest we własnym zakątku, zagubiony w ambicjach wirtualnej rzeczywistości.

W każdym razie ciekawie będzie zobaczyć, jak ten rynek się rozwija lub… nie rozwija się. Istnieje kontyngent ludzi, którzy wierzą, że oferty gier blockchain / NFT to kolejna wielka rzecz w grze. Są też tacy, którzy zaczynają postrzegać ten tłum jako… nieco bigoterię, z ich 16-bitowymi awatarami NFT. za 20 000 $ i obecnie nie ma konkretnej i znaczącej oferty w przestrzeni gier. Ale trudno jest przewidzieć przyszłość tego wszystkiego i interesujące jest zobaczenie wspólnej reakcji Sweeneya jako jednego z obecnych Strażników Metaverse i ważnego cyfrowego placu zabaw w postaci ekosystemu Fortnite i Epic.

Chodź za mną na Twitterze, youtube, Facebook oraz Instagram. Zapisz się do mojego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu z podsumowaniem treści, Bóg toczy.

Odbierz moje powieści science-fiction na Seria Herokiller i jego książka audio, oraz Trylogia Ziemianie, również na książka audio.

.

Source : https://www.uktimenews.com/epic-open-to-blockchain-games-after-steam-ban-but-no-fortnite-nft/