Epic Games zatrudnia Charliego Wena, twórcę Kratosa w God of War, jako nowego dyrektora kreatywnego Fortnite.

Odkryj pojawienie się słynnego projektanta Charliego Wena na nowego dyrektora kreatywnego w Epic Games! Znana wcześniej z projektowania Kratosa z serii God of War, Wen zajmuje teraz miejsce Donalda Mustarda na czele historii Fortnite. Ogłoszenie to zostało ogłoszone na Twitterze, gdzie Wen powiedziała: „Z radością ogłaszam, że rozpoczynam nową przygodę jako dyrektor kreatywny (CCO) w Epic Games”. Następnie mówi: „Jestem głęboko wdzięczny wszystkim, którzy dotychczas mnie wspierali. Podróż, która mnie czeka, zapowiada się naprawdę epicko! »

Nowy horyzont dla Fortnite

Nominacja ta rodzi wiele oczekiwań co do wpływu, jaki twórcze talenty wizualne Wen będą miały na popularną strzelankę typu Battle Royale. Rzeczywiście, Charlie Wen już się sprawdził, zwłaszcza jako oryginalny artysta koncepcyjny dla Kratosa w God of War. Jest on zarówno odpowiedzialny za projekt samej postaci – której pierwszy szkic powstał na papierowej serwetce – jak i słynnych Ostrzy Chaosu. Z okazji 20. rocznicy Santa Monica Studio Wen powiedziała w poście na blogu PlayStation: „Po kilku przedstawieniach głównego bohatera zacząłem mieć lepszą wizję tego, kim był Kratos, i przygotowałem się na sesję twórczą podczas lunchu – wyposażony w kilka pisaków, a nawet pędzelek. A potem, gdy pomysły zaczęły płynąć, zdałam sobie sprawę, że nie mam szkicownika – na szczęście w restauracji były papierowe serwetki”.

Następnie Wen był współzałożycielem działu rozwoju wizualnego Marvel Studios, gdzie stworzył wiele zmodernizowanych projektów postaci do takich filmów, jak między innymi Thor, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Avengers i Strażnicy Galaktyki. Niektóre z tych postaci pojawiły się także w Fortnite w różnych formach.

Nowa era dla Epic Games

Dziś Wen dodaje nowy akcent do swojej gry, dołączając do Epic Games jako dyrektor kreatywny. To pojawienie się otwiera nowe, ekscytujące perspektywy na przyszłość Fortnite. Nadal trudno dokładnie przewidzieć, w jaki sposób talenty twórcze Wen przełożą się na grę, ale jedno jest pewne: na graczy czekają nowe, ekscytujące podróże.

W Fortnite, jedną z najlepszych darmowych gier na rynku, najlepiej grać na Xbox Series X, PS5, Nintendo Switch i PC.

Źródło: www.bing.com