Epic Games zatrudnia byłego projektanta postaci MCU do Fortnite

Epic Games, twórca Fortnite, ogłosiło przybycie nowego dyrektora kreatywnego w osobie Charliego Wena, projektanta postaci Marvela.

Podróż Wen jako projektantki postaci

Przez lata Wen pracowała jako artystka koncepcyjna i projektantka dla takich firm, jak Riot, Disney, Marvel i Sony. Jako członek Marvel Cinematic Universe (MCU) Wen zyskał uznanie za projekty do filmów takich jak „Thor”, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”, „Avengers”, „Ant-Man” i wielu innych. . Brał także udział we wstępnej kierownictwie artystycznym „Czarnej Pantery”.

Wen pracował także nad grą Kratos na PlayStation, włączając w to jego wczesne koncepcje dotyczące kultowego Blades of Chaos. Był tak zafascynowany projektowaniem, że pewnego razu w restauracji narysował Kratosa na papierowych serwetkach. „Przyszła mi do głowy wizja Kratosa i musiałem ją wyrzucić z głowy na papier (lub serwetkę) – miał duże podwójne ostrza przymocowane do przedramion za pomocą łańcuchów, którymi mógł huśtać się” – podzielił się.

Przyszłość Fortnite z Wen

Wen została zatrudniona po tym, jak Donald Mustard opuścił Epic Games. Mustard przepracował prawie 25 lat w branży gier wideo, w tym siedem lat jako dyrektor kreatywny w Epic Games. „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami wszystkimi przyszłością Fortnite jako gracz! Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad niesamowitymi, niesamowitymi i oszałamiającymi projektami!!! „, napisał Mustard na X.

Nie ma wątpliwości, że Fortnite jest w dobrych rękach, a Wen dołącza do zespołu. Fortnite odniósł fenomenalny sukces dzięki unikalnym skórkom postaci i współpracy z różnymi franczyzami rozrywkowymi. Na razie fani będą musieli poczekać, aby zobaczyć, jak Wen poprowadzi Fortnite.

Powiązany artykuł: Crossover Fortnite x Jujutsu Kaisen wprowadza przeklęte techniki i zadania.

Źródło: www.itechpost.com