Epic Games uruchamia Postparty, aplikację do udostępniania klipów z Fortnite


Współczesne gry oferują teraz stałe światy online i grafikę, które rywalizują z rzeczywistością, ale udostępnianie filmów z rozgrywki, a nawet zrzutów ekranu, z jakiegoś powodu nadal jest niedźwiedziem.

Świadoma tego problemu i zawsze chętna do uczynienia swoich kolorowych wirtualnych światów gier jeszcze bardziej atrakcyjnymi, firma Epic Games właśnie uruchomiła aplikację do udostępniania klipów o nazwie Postparty. Aplikacja, dostępna teraz na iOS i Androida, umożliwia osobom grającym w tytuły Epic Fortnite i Rocket League łatwe udostępnianie klipów z rozgrywki w mediach społecznościowych.

Udostępnianie najważniejszych informacji z rozgrywki jest już oczywiście możliwe, ale proces ten jest w tej chwili zaskakująco niezręczny i zależny od platformy. Nowa aplikacja Epic zaprasza graczy Fortnite do udostępniania klipów z Xbox, Nintendo Switch, PlayStation i PC, łącząc ten proces w centralną aplikację. Aplikacja jest również dostępna dla Rocket League, przebojowego tytułu firmy w piłce nożnej, ale na razie tylko na Xbox i Playstation (obsługa PC i Switch jest w drodze „wkrótce”).

Dzięki nowej aplikacji przechwytywanie rozgrywki na konsoli lub komputerze spowoduje przeniesienie jej do biblioteki klipów w Postparty, gdzie wideo można przycinać, edytować i publikować na kanałach społecznościowych. Epic zauważa, że ​​gracze Fortnite zobaczą nowe monity po każdym zabiciu w grze, zachęcając ich do połączenia się z Postparty, aby mogli dzielić się kluczowymi momentami rozgrywki. I oczywiście każdy gracz Fortnite, który pobierze aplikację i połączy swoje konto, otrzyma specjalny spray i opakowanie Fortnite w grze.

Wygląda na to, że aplikacja została stworzona przez programistę Houseparty Life on Air. Epic Games kupiło aplikację do grupowego czatu wideo w 2019 roku, ale zamknęło ją pod koniec 2021 roku, chociaż zawsze wydawało się, że zespół lub technologia pojawią się ponownie w ambitnym świecie gier Epic.

Ponieważ wiele tak zwanych firm metaverse koncentruje się na rzeczywistości wirtualnej, Epic Games stale rozwija narzędzia i usługi, z których chcą teraz korzystać przyszli mieszkańcy metaverse. Wydaje się, że firma doskonale zdaje sobie sprawę, że płynny świat społecznościowy jest prawdziwym motorem sukcesu w grze wieloosobowej — i że granice tego świata mogą wykraczać poza samą grę, angażując w ten proces innych graczy.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63e8957da2dd4c7c9b0688ffa8b3910f&url=https%3A%2F%2Fwww.businessghana.com%2Fsite%2Fnews%2Ftechnology%2F279756%2FEpic-Games-launches-Postparty%2C-an-app-for-sharing-Fortnite-clips&c=8810217438112466891&mkt=fr-fr