Epic Games, twórca „Fortnite”, przekazał 22 miliony funtów na pomoc ukraińskim uchodźcom


Epic Games, twórca Fortnite i Epic Games Store, został wymieniony jako jeden z największych darczyńców na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), a suma darowizn jest wyższa niż w wielu krajach.

W aktualizacji finansowania (przez Gracz), UNHCR sporządził listę największych ofiarodawców agencji, uszeregowanych według ich całkowitych darowizn. Znajdując się wśród krajów takich jak Wielka Brytania i Japonia, Epic Games był jednym z największych darczyńców organizacji i ufundował 22,3 miliona funtów (26,5 miliona dolarów).

Pokaźna darowizna stawia Epic Games ponad kilkoma krajami, w tym Włochami, Francją i Norwegią.

Inni darczyńcy z branży gier to Sony (1,1 miliona funtów), Nintendo (841 640 funtów), Koei Tecmo (374 983 funtów), Square Enix (373 054 funtów) i Konami (370 770 funtów).

W marcu firma Epic Games wstrzymała sprzedaż w Rosji „w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę”, a później przekazała kilka tygodni Fortnitewpływów z pomocy humanitarnej dla kraju.

Fortnite. Źródło: Epickie gry

W rezultacie firma przekazała 109 milionów funtów, które zostały zebrane we współpracy z Xbox. Oprócz udania się do UNHCR, Epic Games przekazało fundusze Direct Relief, UNICEF, World Food Program i World Central Kitchen.

„Najserdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas we wspieraniu akcji humanitarnych dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie” – ogłosił wówczas deweloper.

W często zadawanych pytaniach firma Epic ogłosiła, że ​​wysyła środki „tak szybko”, jak to możliwe. „Nie czekamy, aż rzeczywiste środki wpłyną z naszej platformy i partnerów płatniczych, co może chwilę potrwać w zależności od sposobu przetworzenia transakcji” — wyjaśniła firma. „Po zgłoszeniu transakcji zarejestrujemy je iw ciągu kilku dni wyślemy fundusze do organizacji pomocy humanitarnej. ”

W miesiącach następujących po inwazji Rosji na Ukrainę deweloperzy z branży gier ogłosili plany przekazania pieniędzy organizacjom charytatywnym. Obejmowało to Bandai Namco, CD Projekt Red i Square Enix.

W innych wiadomościach Epic Games ogłosiło, że przyniesie wczesne zakończenie Fortnitetrzecia mapa.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6375a3b6e98d41b9b2cf115df8b2d313&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fen_au%2Fnews%2Fgaming-news%2Ffortnite-developer-epic-games-donated-22million-toward-helping-ukrainian-refuges-3350580&c=17344109000521180579&mkt=fr-fr