Epic Games nie może zwrócić Fortnite do App Store po wygraniu procesu z Apple


Na początku 10 września długi proces sądowy między Epic Games i Apple przedstawił swoje ustalenia. Decyzja pozostawiła niezadowolenie obu stron, ponieważ deweloperom Fortnite nie udało się udowodnić, że amerykański gigant jest monopolistą, ale stwierdzono, że dodatkowe 30-procentowe narzuty na Apple Store naruszają prawa wszystkich deweloperów. Teraz wygląda na to, że gra powinna być wkrótce ponownie dostępna na iOS, ale wydaje się, że tak nie jest.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, umieścił na swoim koncie na Twitterze list do prawników Apple, mówiąc, że ten ostatni nawet nie pomyślał o przywróceniu Fortnite do swojego sklepu internetowego. Warto zauważyć, że ze względu na wątpliwe zachowanie Epic w przeszłości odmawiają zwrotu konta programisty do App Store. W liście stwierdzono również, że gigant technologiczny nie obiecuje ponownego rozważenia decyzji w najbliższym czasie.

To prawda, że ​​sytuacja może się zmienić, jeśli prawomocne orzeczenie sądu nakazuje zrobić coś przeciwnego i nie można go zakwestionować. Tim Sweeney twierdzi, że może to potrwać do pięciu lat, co oznacza, że ​​Fortnite i inne gry Epic Games nie pojawią się do tego czasu na smartfonach z systemem iOS. Obwinia też Apple o kłamstwo, mówiąc, że powiedziano mu, że Epic Games będzie w stanie wrócić do App Store, jeśli zgodzi się przestrzegać zasad, tak jak wszyscy inni deweloperzy.

Krótko mówiąc, nikt nie przyznaje się do winy i wydaje się, że Fortnite może w ogóle nie wrócić do App Store. Najwyraźniej Apple próbuje egzekwować własne zasady w Epic Games i wygląda na to, że prędzej czy później będą musieli wystartować. Niezależnie od tego, która strona jest tutaj na szczycie, najbardziej ucierpią gracze Fortnite, którzy nie mogą pobrać swojej ulubionej gry z App Store.Source : https://positivelyscottish.scot/tech/epic-games-cant-return-fortnite-to-the-app-store-after-winning-trial-against-apple/